11,16karátový diamant Bulgari Laguna Blue v netradiční modré barvě

10. Leden 2024 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 24666

Unikátní 11,16karátový diamant Bulgari Laguna Blue, který se vyznačuje netradiční modrou barvou, byl představen široké veřejnosti poprvé na Met Gala dne 1. května 2023. Tento diamant, který je jedním z nejvzácnějších klenotů na světě, si získal pozornost nadšených diváků a zaujal je svou nevšední krásou a dokonalostí. V následujícím měsíci bude klenot vystaven a nabídnut k prodeji na Sotheby's Geneva Luxury Week. Tuto nevšední příležitost určitě nechte ujít, abyste mohli být svědky, jak se tento zázrak přírody stává vaším vlastnictvím.

„Drahý kámen Bulgari Laguna Blue je jedinečný v mnoha směrech. Tento nemodifikovaný, modrý diamant ve tvaru slzy má hodnotu 11,16 karátů. Má nejvyšší ocenění Amerického gemologického institutu, který nadchla jeho fascinující barva a odstín. Tento opravdový zázrak přírody klenotnický dům Bulgari osadil před více než pěti dekádami do prstenu, určeného pro jednoho náročného sběratele. Od té doby byl v jeho majetku. Diamant Bulgari Laguna Blue je snem každého sběratele a je nám ctí jej premiérově předvést na červeném koberci jedné z nejoblíbenějších společenských událostí, Met Gala,“ řekl Olivier Wagner, ředitel sekce šperků Sotheby´s Geneva.

Bulgari Laguna Blue je klenot, který nepodléhá srovnání - jeho jedinečnost tkví v jeho intenzivní, syté modré barvě, která připomíná živý odstín oceánu. Od svého osazení do prstenu značkou Bulgari v roce 1970, se tento drahý kámen stal jedním z nejvzácnějších a nejžádanějších klenotů na světě.

Diamant v hodnotě 11,16 karátů v odstínu Fancy Vivid Blue

Modré diamanty jsou jedny z nejvzácnějších diamantů na světě, bez ohledu na jejich barvu nebo velikost. Tyto skvosty představují velkolepou hříčku přírody a vznikají díky náhodné přítomnosti atomů stopových prvků, jako je bór, uvnitř uhlíkové struktury diamantu v zemském jádru.

Modré diamanty s váhou přes 5 karátů jsou vzácné, desetikarátové jsou ještě vzácnější, ale modré diamanty, kvalifikované jako Fancy Vivid - v nejjasnějším odstínu modré, který diamant může nabídnout - a o váze přes 10 karátů, jsou opravdu raritou. Během posledních 50 let bylo po celém světě draženo méně než 10 modrých diamantů v kategorii Fancy Vivid Blue a čtyři z nich byly prodány přes aukční dům Sotheby's. Tento fakt zvýrazňuje, jak velkou hodnotu a vzácnost mají modré diamanty na trhu se šperky. Tyto klenoty jsou velkou inspirací pro šperkaře a sběratele po celém světě, kteří se snaží získat tyto neocenitelné kousky.

Drahokam signovaný Bulgari

Bulgari Laguna Blue je neobyčejný diamantový kámen ve tvaru slzy, který původně zdobil prsten vytvořený pro sběratele na zakázku. Jedná se o třetí největší modrý diamant kategorie Fancy Vivid, který byl kdy nabídnut na aukci. Co je však ještě zajímavější, kámen pochází z roku 1970, kdy se klenotnický dům Bulgari nacházel na vrcholu své slávy v Hollywoodu a jeho šperky byly oblíbené u hvězd jako Elizabeth Taylor, Ingrid Bergman, Anita Ekberg a Sophia Loren.

Během 50. let začal Bulgari uvádět do svých designů odvážné kombinace barev vzácných drahých kamenů, inspirovaných římským uměním a architekturou. Chromatické kombinace safírů, smaragdů, citrínů, ametystů a turmalínů se staly charakteristickým rysem designu Bulgari a tento trend se nadále rozvíjel v 70. letech a dál. Laguna Blue diamant byl zakomponován do elegantního prstenu v jednoduchém designu, který perfektně zdůrazňuje všechny fazety kamene. Tento klenot je dokonalým důkazem zručnosti značky Bulgari při zvýrazňování vnitřní krásy drahých kamenů.

Skrytý očím veřejnosti a nemodifikovaný

Diamantový klenot Bulgari Laguna Blue zůstal v držení jedné rodiny od roku 1970 a jeho krása byla dosud vyhrazena jenom pro vyvolené. Nyní ale budou mít možnost podívat se na tento unikátní klenot i ostatní nadšenci šperků, protože bude nabídnut v aukci v letošním květnu. Co činí Laguna Blue tak výjimečným je skutečnost, že je nemodifikovaný a tedy neskrývá žádné z barvivých spekter, které byly vybroušeny moderními technologiemi. To znamená, že tento klenot může být ještě působivější díky záři, kterou vydává.

Diamant Bulgari Laguna Blue byl poprvé představen na Met Gala v pondělí 1. května a poté bude vystaven v hotelu Mandarin Oriental v Ženevě od 11. května. Nakonec bude v květnu nabídnut k prodeji během Sotheby's Luxury Week v Ženevě. Je to jedinečná příležitost pro nadšence klenotů vidět a možná i získat klenot, který je dlouho považován za skutečný klenot ze sbírek.

Bulgari Laguna Blue je součástí širší kolekce od stejného konsignanta. Set zahrnuje i další dva bílé diamanty se signaturou Bulgari z počátku 70. let – diamant ve tvaru slzy o váze 12,08 karátů (odhad 550.000 – 640.000 CHF / 600.000 – 700.000 USD) a diamant ve stupňovitém brusu o váze 18,78 karátů (odhad 830.000 – 1.285.000 CHF / 900.000 – 1.400.000 USD).

Galerie