Blíží se jubilejní 15. ročník festivalu divadla a hudby Vyšehraní

Redakce
14. Květen 2018
Mezinárodní festival divadla a hudby Vyšehraní zve všechny na jubilejní 15. ročník festivalu s podtitulem „Narozeniny…“, který se bude konat ve dnech 29. 5. – 17. 6. 2018. Slavnostní zahájení bude věnováno vzpomínkovému koncertu na Wabiho Daňka s názvem Wabi, zůstáváš.

Nejen jeho písně zahrají a zazpívají 29.5. od 18:00 vzácní hosté, jako například Miloš Dvořáček, Věra Martinová, Pavlína Jíšová, Adéla Jonášová, Lenka Slabá, Jaroslav Samson Lenk, Pavel Lohonka Žalman, Tomáš Berka, Stráníci a David Alfik Dewetter. Večerem bude provázet a básničky Wabiho Daňka recitovat Mirek Kovářík.

Vzhledem k jubileu a v souladu s podtitulem „Narozeniny“ se letošního festivalu zúčastní převážně ti umělci, kapely a soubory, jež letos oslaví kulaté narozeniny. K jubilantům patří Laco Deczi „80“, Petr Lipa „75“, Norbi Kovácz „50“, Tomáš Berka „50“, Zuzana Šuláková a skupina Fleret „35“, skupina Cop „40“ a skupina Strašlivá podívaná „30“.

Mezi gratulanty se objeví a se svoji kapelou zahrají například Ivan Hlas trio, Vladimír Mišík a ETC, Lokomotiva s Petrem Vondráčkem, Ginevra, Jitka Vrbová, bratří Ebenové, Framus Five a Michal Prokop, ASPM trio Jana Spáleného, Vokobere a mnoho dalších. Z divadelní produkce se můžete těšit na hru Kamila Střihavky „Tolik hlav“ a také velmi úspěšnou hru „Zelňačka“ v podání Oldřicha Víznera a Otakara Brouska ml.

V dopoledních hodinách je připraveno na 30 divadelních představení pro děti a mládež. Celou přehlídku zakončí koncert Tomáše Kluse. 1. 6. v 17.30h pak bude uvedena hra ke 100 letům výročí republiky s názvem „VÉVÉVÉ.ČESKOSLOVENSKO.CS“