Bulgari představuje první dámské hodinky z linie Octo

Redakce
02. Listopad 2021
Čtenost článku je: 14300 [?]

Tyto okouzlující hodinky vás vyzývají, abyste se ponořili do oceánu průzračnosti. Sofistikovaný a rafinovaný model Octo Roma Tourbillon Lumière na první pohled zaujme nádherným provedením a ideálními proporcemi. Je navržený pro ženy a odproštěný o všechny nadbytečné prvky. Jeho design přináší čiré vizuální potěšení. Model Octo Roma Tourbillon Lumière navazuje na koncept hodinek Serpenti Tourbillon a Divina Minute Repeater. Představuje novou podobu komplikovaných uměleckých hodinek Bulgari pro ženy, které se představují v pouzdře Octo ve speciální velikosti. Ikonické pouzdro přichází v novém průměru 38 mm.  

Vůbec poprvé značka Bulgari osadila pouzdro přesným a jemným otevřeným strojkem z vlastní manufaktury, opatřeným tourbillonem. Tyto komplikované hodinky staví na historickém odkazu římského klenotnického domu a posouvají limity dokonalosti hodinářské a šperkařské výroby. Hodinky předvádí všestranné umění značky Bulgari.

Začněme třeba strojkem: strukturu strojku tvoří elementy z bílého zlata, které jsou kompletně skeletonizované, a to do maximální možné podoby. Jsou výsledkem velmi náročného výrobního procesu, protože komponenty si s využitím minima materiálu musí zachovat svou odolnost a pevnost. Navíc je zdobí rozsáhlá dekorace, vyvedená manuálně. Číselník z bílého zlata má v duchu celkového konceptu rovněž otevřené detaily. Připomíná kus delikátní třpytivé krajky, kterou probleskuje hra světla. Vizuální efekt podtrhuje 239 diamantových baget, které jsou v úžasném kontrastu s modrými safíry na pozici hodin na sektoru z bílého zlata. 

Tyto výjimečné a exkluzivní hodinky ozdobí zápěstí pouze několika vyvolených, budou totiž vyrobeny v limitované edici čítající pouhých 30 kusů!

OCTO ROMA TOURBILLON LUMIÈRE – 103562

Strojek

Mechanický tourbillon s ručním nátahem z vlastní manufaktury, kalibr BVL 208; rezerva nátahu 64 hodin; strojek z bílého zlata, kompletně ručně dekorovaný. 

Pouzdro a číselník 

Pouzdro z bílého zlata, 38 mm v průměru, kompletně osazené diamantovými bagetami; korunka z bílého zlata, osazená diamantovými bagetami a safírovým kabošonem; skeletonizovaný číselník z bílého zlata, osazený diamantovými bagetami a 9 safíry v briliantovém brusu v podobě hodinových indexů. 

Řemínek

Modrý řemínek z kůže aligátora, zakončený skládací sponou z bílého zlata, osazenou diamantovými bagetami. 

Kameny 

239 diamantů ~ 12.5 karátů. 

Limitovaná edice 30 kusů.

Galerie