BVLGARI PŘINÁŠÍ MODERNÍ PŘÍSTUP K ZAKÁZKOVÝM HODINKÁM

Redakce
19. Srpen 2021
Čtenost článku je: 17909 [?]

Zakázkové kreace Bvlgari otevírají novou kapitolu ve světě exkluzivního hodinářství. Kapitola, inspirovaná duší a charakterem člověka, dává jedinečnou a osobitou podobu jedněm z nejzajímavějších hodinek na světě: Octo Roma Naturalia. Osobitost je také podstatou aplikace Maestria, která umožní zákazníkům navrhnout si unikátní hodinky, které odráží originální vkus svého majitele.

Bvlgari Maestria pracuje na průsečíku inovací typických pro 21. století a nadčasového umění švýcarských hodinářských mistrů. Díky exaktní povaze horologické výroby byl v hodinářství vždy prostor pro zakázkovou výrobu. Prostřednictvím nové aplikace Maestria nyní získává výrazně moderní podobu. Nová linie Octo Roma Naturalia zobrazuje přirozený běh času prostřednictvím krásy a síly kamene. Samé srdce těchto unikátních a inspirativních hodinek se skrývá v materiálu vytvořeném přírodou. Modely září barvami a vyzařují sílu, jsou výrazným talismanem, který s každou ubíhající vteřinou předvádí tajemné podklady světa.

Nová kolekce Octo Roma Naturalia zahrnuje tři modely: z černého onyxu, lápisu lazuli a malachitu. Každému z těchto kamenů jsou přisuzovány typické vlastnosti, které vychází z jejich původu a zrození hluboko pod zemským povrchem. Mýtický černý onyx je jako ochranný štít, vedoucí k vnitřní síle; elegantní lápis lazuli je ztělesněním cti a neomezených možností; zelený malachit je známý jako kámen transformace; a jiskřivé diamanty jsou jasným symbolem síly přírody. Linie Octo Roma Naturalia staví na kráse přírodního kamene. Její tvorba byla velkou výzvou z hlediska zachování harmonie mramorování a barvy základní suroviny. Všechny kamenné prvky tedy musely nezbytně pocházet z jediného bloku kamene.

Celý výrobní proces trval dlouhé dva měsíce, jeho základem byl pečlivý výběr kamene a jeho ruční brus a leštění. Každé z hodinek jsou majestátním završením staleté hodinářské tradice a jejich výroba je kompletně realizována ručně. Jsou dechberoucím mistrovským kouskem: hodinářští mistři značky Bvlgari musí vložit tenoučký plátek kamene do skeletonizovaných komponentů, úžasný tourbillon je dokonalým ztělesněným vynalézavosti a originálního designu – klíčových atributů hodinářské výroby Bvlgari.

Nesmíme zapomenout ani na aplikaci Maestria. Je navržená pro tabletová zařízení a byla spuštěna 8. dubna. V první vlně bude k dispozici pouze pro kolekci Octo Roma Naturalia v buticích Bvlgari a na hodinářsko-klenotnických akcích. Následně bude rozšířena i na další kolekce. Jakmile se prodejce zaloguje, zákazník si může krok za krokem navrhnout originální verzi těchto úžasných hodinek, včetně volby kamene, materiálu pouzdra, jeho osazení či rytiny na zadní části.

U každé konfigurace zákazník uvidí celkový vzhled modelu a produktové detaily. Tyto podklady lze sdílet prostřednictvím e-mailu nebo je vytisknout a uchovat. Ve chvíli, kdy je zákazník se svým jedinečným návrhem spokojen, může dokončit objednávku, specifikace jsou odeslány do hodinářské sekce Bvlgari a výroba hodinek může začít. Klient se také může registrovat, což umožní pozdější úpravy designu. Zákazník je následně informován o každém významnějším kroku v rámci výroby, včetně všech detailů a obrazové dokumentace.

Prostřednictvím aplikace Maestria a nové linie Octo Roma Naturalia dochází k propojení bohaté tradice hodinářské výroby Bvlgari s budoucností. Značka, pro níž je typický neustálý rozvoj a pokrok, se tak staví do čela hodinářského pokroku

Cílem Octo Roma Naturalia je nabídnout zakázkové služby a originální komplikované hodinky sběratelům. V budoucnosti se počítá s rozšířením tohoto konceptu na další ikonické kousky Bvlgari.

TECHNICKÉ PARAMETRY

Hodinky Octo Roma Naturalia jsou k dispozici ve třech různých verzích a mohou být adaptovány v 30 různých variacích podle vkusu klientů prostřednictvím aplikace Maestria. Aplikaci mohou využívat zástupci klientského servisu ve vybraných buticích Bvlgari.

Octo Roma Naturalia Onyx 103487

 • Mechanický strojek z vlastní manufaktury s tourbillonem, BVL 206, s ručním nátahem, zdobený černým onyxem (tenký element mezi skeletonizovanými komponenty a indexy na svrchní straně mostů kalibru).
 • 44mm pískované titanové pouzdro a korunka, pokryté černou vrstvou DLS, transparentní zadní strana pouzdra.
 • Luneta osazená onyxovými bagetami.
 • Střední část pouzdra z černého onyxu.
 • Černý řemínek z kůže aligátora, skládací spona z titanu s vrstvou černého DLC.

Octo Roma Naturalia Malachite 103462

 • Mechanický strojek z vlastní manufaktury s tourbillonem, BVL 206, s ručním nátahem, zdobený malachitem (tenký element mezi skeletonizovanými komponenty a indexy na svrchní straně mostů kalibru).
 • 44mm leštěné pouzdro a korunka z růžového zlata, transparentní zadní strana pouzdra.
 • Střední část pouzdra z malachitu.
 • Zelený řemínek z kůže aligátora, skládací spona z růžového zlata.

Octo Roma Naturalia Lapis Lazuli 103488

 • Mechanický strojek z vlastní manufaktury s tourbillonem, BVL 206, s ručním nátahem, zdobený lápisem lazuli (tenký element mezi skeletonizovanými komponenty a indexy na svrchní straně mostů kalibru).
 • 44mm pouzdro z leštěné platiny, korunka z bílého zlata, transparentní zadní strana pouzdra.
 • Luneta a uchycení řemínku zdobené diamantovými bagetami.
 • Střední část pouzdra z lápisu lazuli.
 • Modrý řemínek z kůže aligátora, platinová skládací spona zdobená diamantovými bagetami.

Galerie