BVLGARI Serpenti očima Nicholase Kirkwooda

Redakce
21. Září 2017
Čtenost článku je: 12304 [?]

Ikonické kabelky SERPENTI FOREVER od BVLGARI s charakteristickou smaltovanou sponou ve tvaru hadí hlavy jsou interpretovány vizionářskýma očima návrháře Nicholase Kirkwooda, který se celosvětově proslavil svým odvážným přístupem k navrhování velmi ženských bot.

Z uměleckého hlediska dává tato spolupráce smysl, protože značka BVLGARI i Nicholas Kirkwood čerpají inspiraci z inovace, architektonických a geometrických forem. Nechybí jim odvaha, jsou nekonvenční a jejich kreativita je nespoutaná. Výsledkem je nová mini-kolekce, která má díky svému charakteristickému vzoru ve tvaru písmene V (chevron) vytvořeného řadami cvočků takřka hypnotické schopnosti.

Nicholas Kirkwood se při navrhování SERPENTI COLLECTION nechal inspirovat dvěma okamžiky. Prvním z nich byla jeho návštěva šperkařského ateliéru Bvlgari v Římě, druhým okamžikem byla výstava Serpenti Form v Římě, kde se veřejnosti představily různé podoby legendárního hada Bvlgari od celé řady umělců.

Kirkwoodova vize se zhmotnila do podoby opulentního vzoru chevron, který tvoří cvočky různých tvarů a barev. Pro Bvlgari typická smaltovaná spona tvaru hadí hlavy také dostala moderní tvar a objevuje se na batozích a kabelkách se zlatým řetízkem přes rameno ve čtvercové či obdélníkové variantě. Drahokamy inspirovaná barevná paleta černé a bílé, růžové, safírově modré a zlaté podtrhuje trojrozměrnou atraktivitu celé této kolekce.

Každý kousek je díky svému ručnímu zpracování trochu jiný – každý je de facto originál, ale žádnému nechybí charakteristické prvky stylu Bvlgari a Nicholase Kirkwooda: nečekané kombinace materiálů a barev pro maximální efekt.

„Tento vzor jsem vytvořil z pogumovaných fasetovaných cvočků, které mi svým tvarem připomínají diamanty a další úchvatné drahokamy, které jsem měl tu možnost vidět ve šperkařském ateliéru Bvlgari v Římě.“ Nicholas Kirkwood

Galerie