ČESKÁ FILHARMONIE ZAČNE ROK 2015 NA ITALSKÝ ZPŮSOB S ADAMEM PLACHETKOU A KATEŘINOU KNĚŽÍKOVOU

Official Press Release
Michal Hutta
31. Prosinec 2014

Pražské Rudolfinum se již 1. 1. 2015 rozezní italskými melodiemi v podání České filharmonie vedené dirigentem Tomášem Netopilem. Pěveckými protagonisty večera pak budou - sopranistkka Kateřina Kněžíková, která zastoupí indisponovanou Ailyn Pérez,  a pak také basbarytonista Adam Plachetka, jenž se podílel na celkové dramaturgii večera.

Koncert je již beznadějně vyprodaný, ale vy nemusíte smutnit, jelikož bude živě přenášen televizním kanálem ČT art od 20 hodin. Jeho generální zkouška proběhla již dnes v 11 hodin dopoledne s Českým rozhlasem Vltava. 

Official Press Release

Official Press Release

S nápadem sestavit celá večer z árií a duetů italského bel canta přišel Adam Plachetka, který také program koncertu navrhl ve spolupráci s dirigentem Tomášem Netopilem. Stylově vytříbený koncert sestávající z vrcholných děl Gaetana Donizettiho, Giocchina Rossiniho a Giuseppe Verdiho doprovodí orchestr, a to především ve dvou virtuózních Rossiniho předehrách k Lazebníkovi sevillskému a Vilému Tellovi a Verdiho baletní hudbě z Macbetha.

Celkové italské ladění koncertu by mělo evokovat novoroční přání České filharmonie všem posluchačům: “Koncert by měl mít příjemnou, svěží a voňavou atmosféru, plnou slunce, emocí a lásky.”

 

www.ceskafilharmonie.cz

Official Press Release

Official Press Release