Chytré hodinky Montblanc Summit – když se luxus snoubí se špičkovou technologií

17. Červenec 2017 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 17093

Německá značka Montblanc, kterou symbolizuje diamantový výbrus v podobě známé hvězdičky „snow peak“, si za 111 let své existence od svého založení v roce 1906 vydobyla pevné místo mezi luxusními výrobci psacích per, šperků a také hodinek. Luxusní hodinky si většina z nás spojuje spíše s drahými kovy a kvalitním ručním zpracováním. Nyní se však firma Montblanc rozhodla propojit tuto definici luxusu s moderními technologiemi. Chytrá zařízení, včetně hodinek, nyní hýbou světem a lze proto očekávat, že o luxusní chytré hodinky Montblanc Summit bude ve světě zájem.

První dojemPříspěvek firmy Montblanc k současnému trendu chytrých nositelných zařízení je na první pohled opravdu nepřehlédnutelný. Značná velikost hodinek Summit je jedním z jejich nejtypičtějších znaků. S průměrem 46 mm a výškou 12.5 mm mohou být pro některé zákazníky příliš velké, pro jiné tím však naopak získávají na přitažlivosti. Jejich konzervativní vzhled může být umocněn páskem dle výběru zákazníka, od klasické černé kůže až po tu krokodýlí.

Luxus s AndroidemUvnitř hodinek tepe srdce v podobě procesoru Snapdragon Wear 2100, nalezneme zde i 512 MB RAM a 4 GB místa pro ukládání aplikací a souborů. Výkon je více než dostatečný pro plynulý běh operačního systému Android Wear ve verzi 2.0. Fakt, že hodinky nedisponují GPS, LTE a NFC funkcemi však může někoho odradit. Vynechány naopak nebyly akcelerometr, gyroskop nebo monitor srdeční akce.

Chytré hodinky Summit nasadí Montblanc nejprve ve Spojených státech a Velké Británii, poté se objeví v obchodech i v dalších zemích. Najdete je tam s cenovkou od 900 zhruba do 1200 dolarů podle typu řemínku. Pokud tedy máte slabost pro moderní technologie i luxusní zpracování, hodinky Montblanc Summit mohou být pro vás to pravé.

Galerie