Co je hydrolyzovaný kolagen a proč je hydrolýza při výrobě výživového doplňku tak důležitá?

24. Květen 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 20979

Pokud jde o doplňky stravy s kolagenem, koluje o nich velké množství tvrzení. Jak se v tom vyznat? Například hydrolýza – je pro kolagen tak důležitá? V následujícím článku si řekneme, jaké jsou znaky kvalitního výživového doplňku, jak se vyrábí a proč je třeba jej užívat dlouhodobě, aby se projevily jeho skvělé účinky na pleť, vlasy, nehty a pohybový aparát.

Množství lidí si už na vlastním těle vyzkoušelo efekt kolagenu ve formě výživového doplňku. Naše tělo si totiž kolagen vyrábí v dostatečném množství jen do určitého věku. Již kolem třicítky mohou někteří z nás – v závislosti na životním stylu – mít nedostatek kolagenu. A jelikož se jedná o důležitou stavební bílkovinu, která funguje jako pojivo ve tkáních, projevuje se to různými obtížemi. Pleť je sušší, přibývají vrásky, vlasy jsou slabší a vypadávají, nehty se více lámou. Objevují se také bolesti kloubů a zhoršená regenerace při zraněních či onemocněních.

Vyhnout se tomu můžeme právě užíváním kolagenového hydrolyzátu. Je to štěpený kolagen z živočišných zdrojů, například z hovězího dobytka nebo mořských ryb. „Tělu dodaný kolagen podporuje výživu kostí a chrupavek, pomáhá hojit drobná poranění, zvyšuje pevnost svalů, šlach, vaziv i kůže,” vysvětluje emeritní primář ortopedie MUDr. Milan Čarvaš. „Výhodou užívání kolagenu je kromě prevence i to, že se dokáže dostat i do nejmenšího mezibuněčného prostoru v kloubech a chrupavkách, kde často nedokáže pomoci ani injekce.“

Jenže k tomu, aby vznikl kvalitní výživový doplněk, je třeba dodržet přísná pravidla výroby. Hydrolýza je štěpení kolagenu za studena, bez tepelných úprav, které by mohly kolagen degradovat.

Hydrolýza kolagenu zachovává jeho bioaktivitu

Bioaktivní kolagen, to je výsledek šetrného štěpení velkých molekul kolagenu z živočišných zdrojů. Jsou to menší jednotky, kolagenové peptidy, naštěpené přesně na stejném místě, aby byly identické. Všechny však i po takovém štěpení mají zachovanou svoji specifickou strukturu helisy. A právě to je znak bioaktivity – biologické dostupnosti. Díky tomu je lidské tělo rozpozná a přijme do oběhu. Potom s nimi pracuje a skládá si nové molekuly kolagenu.

Proto ověřený český výrobce kolagenu Inca Collagen zvolil právě metodu enzymatické hydrolýzy. Při ní využívá enzymy, které jemně štěpí kolagen z mořských ryb. Tato hydrolýza zaručuje, že si peptidy udrží svoji strukturu a díky tomu Inca Collagen účinkuje v lidském těle na maximum. Inca Collagen je navíc i 100% čistý. Příměsi by totiž mohly blokovat vstřebávání kolagenu do krevního oběhu, proto tento výrobce již 8 let prodává jen čistý kolagen ve formě prášku.

Inca Collagen je dávkován po 3000 mg do sáčků, což je ideální denní dávka. Stačí si ho nasypat do sklenice, zalít vodou a vypít. Takový kolagen je díky práškové formě trvanlivý i bez použití konzervantů.

A proto má Inca Collagen maximální účinky:

  • pomáhá jako prevence onemocnění pohybové soustavy
  • pomáhá posílit chrupavky, kosti, šlachy a další tkáně
  • podporuje strukturu pokožky
  • funguje jako prevence vrásek a dokáže pomoci eliminovat první stávající vrásky
  • podporuje růst vlasů, jejich kvality
  • pomáhá zastavit vypadávání vlasů
  • pomáhá zlepšit kvalitu nehtů, už žádné lámavé a třepící se nehty.

A takové jsou zkušenosti zákazníků Inca Collagen:

  • „Po prvním balení viditelné zlepšení pokožky, nehtů, ale co víc, zmizela bolest kolene. Tím, že výsledky jsou vidět i cítit, zlepší se i nálada.“ Kateřina Grmelová
  • „Konečně moje vlasy rostou. I když nemám ještě věk, hodně jsem při podřepu nebo protahování slyšela křupání kloubů, nyní klid.“ Lucie Voznicová-Vrlová

Zde se můžete podívat na video: https://youtu.be/tmuzwtiOZl0

Kolagenové peptidy byste měli užívat dlouhodobě

Doplňování kvalitního kolagenu se na těle projeví až po určité době. Na základě studií ze světa lidé pozorovali účinky hydrolyzovaného kolagenu přibližně za 8 až 12 týdnů. Každý organismus je jiný, u někoho to může být i dřív. Ale obecně platí, že pro začátek je vhodná tříměsíční kolagenová kúra. Po zaznamenání prvních účinků však není třeba užívání přerušit. Důležité je užívat ho i nadále pravidelně, byť méně často.

Inca Collagen je mořský kolagen, který je všestranným pomocníkem pro tělo a ideální jako elixír a životabudič na jaře, na podzim, ale i kdykoli během roku.

Galerie

Rozhovory

Inca Collagen