DARUJTE SÍLU OBĚTEM DOMÁCÍHO NÁSILÍ

Ambasadorky Barbora Hu, Andrea Smékalová, Markéta Faustová, Šárka Konečná, Petra Šlechtická, Rosibel Marquez, Eva Vrbová, Lucie Konigová a Petra Pikkelová
14. Červen 2018 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 14215
Jógová komunita opět pomáhá

Česká značka Kantu ve spolupráci s webovým portálem Moje Jóga organizuje 2. ročník charitativního projektu na podporu centra ACORUS, které pomáhá obětem domácího násilí již více než 20 let a provozuje utajený azylový dům pro ženy a matky s dětmi, kde m.j. poskytuje bezplatnou odbornou pomoc - sociálně-právní poradenství a terapie (mezi nimi i jógovou).

Tématem letošního ročníku je žena-bojovnice. Tvářemi charitativního projektu se stalo 9 top českých lektorek jógy, které natočily videolekce, podle nichž si zájemci mohou zacvičit jógu. „Naše lektorky představují archetypy silných, a zároveň jemných žen - bojovnic. Ve svých lekcích učí, jak v sobě najít sílu a dále s ní pracovat. Věříme, že jejich energie podpoří i záměr tohoto projektu,“ upřesňuje Markéta Faustová, zakladatelka Mojí Jógy. Příspěvek lze věnovat do kasiček v pražských jógových studiích nebo prostřednictvím dárcovské výzvy na portálu Darujme.cz

„Každá žena je bojovnice, ale některé z nás se ocitnou v náročných životních situacích. Všechny jsme v tom společně – přítelkyně, matky, dcery, sestry... Podpořme se tedy navzájem a darujme symbolicky sílu těm, které se snaží vymanit z bludného kruhu násilí,“ vysvětluje záměr Jana Štumpová Konicarová, iniciátorka projektu a zakladatelka Kantu. „Acorus podporuji dlouhodobě. Jednou z terapií pro ženy, které si prošly domácím násilím, je jóga,“ dodává.

 

Vyvrcholením projektu bude NAMASTE YOGA DAY, který se uskuteční 20. června 2018 u příležitosti mezinárodního Dne jógy v Kavárně, co hledá jméno v Praze. V souvislosti s oslavami budou probíhat v sále kavárny celý den jógové lekce s doprovodným programem.

Jak přispět na pomoc obětem domácího násilí?

1) Prostřednictvím dárcovské výzvy na portálu Darujme.cz

2) Na stránkách www.acorus.cz

3) V těchto pražských jógových studiích: Yoga Me, Jógovna, Óm jóga studio, Akasha a Barbora Hu Jóga.

 

Galerie