ACORUS obdrží výtěžek z dobročinného vánočního trhu IWAP

07. Prosinec 2017 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 14967

Centrum ACORUS, které pomáhá obětem domácího násilí, se letos stává příjemcem výtěžku charitativního vánočního trhu. Trh již poosmé pořádá IWAP - Mezinárodní asociace žen v Praze, jejímž hlavním posláním je sdružovat ženy z různých zemí, seznamovat je s českou kulturou a získávat finanční prostředky pro vybrané charity v České republice. Trh se uskuteční již tuto sobotu 9. prosince v hotelu International v Praze 6 od 11:00 do 17 hodin.

"Velmi nás těší, že si asociace mezinárodních žen již podruhé v historii vybrala ACORUS jako jednu z organizací, kterou podpoří výtěžkem z tradičního vánočního trhu. Prostředky použijeme na odbornou pomoc obětem domácího násilí," říká k tomu Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky centra ACORUS. Centrum ACORUS, které pomáhá osobám ohroženým domácím násilím, před nedávnem získalo prestižní ocenění Neziskovka roku 2017 v kategorii velké neziskovky. Tuto cenu každý rok uděluje Nadace rozvoje občanské společnosti profesionálně vedeným neziskovým organizacím.

Dobročinný vánoční trh IWAP spojuje lidi z celého světa a ze všech oblastí života. Návštěvníci trhu si zde mohou zakoupit potraviny a nápoje z různých zemí, "Fair trade" produkty, domácí dobroty, anglické knihy, kosmetiku, hračky, bižuterii a řemeslné výrobky z Čech a Moravy. Slavnostní předvánoční atmosféru umocní doprovodný program, který zahrnuje vánoční koledy, tombolu a koutek pro děti. Předchozí dobročinné vánoční trhy přinesly peníze řadě českých neziskovek. Letos IWAP kromě centra ACORUS podpoří i spolek Amelie.

Galerie