Pochodem v Šárce NE domácímu násilí

Redakce Luxus.cz
08. Září 2017
"Snažíme se ukazovat, že domácí násilí není tabu", říká Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky neziskového centra ACORUS, které pořádá charitativní pochod „ŠLAPEME NÁSILÍ NA PATY“. V sobotu 23. září 2017 se v Divoké Šárce na Praze 6 tato sportovně-společenská akce na podporu obětí domácího násilí uskuteční již počtvrté. Na start v kempu Džbán se lze postavit kdykoliv mezi 11. a 13. hodinou.

Minimální charitativní startovné je 150 Kč, děti do 15 let zdarma. Na startu účastníci obdrží symbolický náramek a děti kartičku na razítka, která budou sbírat na stanovištích za splnění úkolů na 6kilometrové rodinné okružní trase. Zdatnější chodci se mohou vydat na "turistickou" trasu o délce 11 km. Obě okružní trasy vedou malebným Šáreckým údolím v Praze 6 a jsou sjízdné kočárkem. Letošní ročník pochodu slavnostně v 11 hodin v kempu Džbán zahájí paní Zuzana Baudyšová, senátorka a ředitelka Nadace Naše dítě, jež ACORUS dlouhodobě podporuje: "Velmi si vážím profesionální práce ACORUSu. Bohužel ze své praxe v Nadaci vím, jak moc je takováto pomoc potřebná....“, říká paní senátorka.

Na odpoledne je v kempu Džbán připraven zábavný program pro celou rodinu. Na pódiu vystoupí divadlo Damúza, o hudbu se postará Štěpán Uhlíř se studenty a skupina učitelů z Pražské britské školy The Conditionals. Na účastníky akce dále čeká stánek Věda nás baví se zábavnými pokusy, výtvarná dílnička pro děti, workshop Rugby Clubu Tatra Smíchov a fotografování s Vespou. O celospolečenské závažnosti tématu boje proti domácímu násilí svědčí i to, že Policie ČR bude mít i letos na pochodu svůj informační stánek.

Loňský ročník pochodu „Šlapeme násilí na paty“ přilákal necelých 450 účastníků, kteří Šárkou ušli "proti domácímu násilí" téměř 2 850 kilometrů. Výtěžek ze startovného šel přímo na konto ACORUSu na odbornou pomoc obětem domácího násilí. "U letošního ročníku tomu nebude jinak", říká Iveta Wollerová z centra ACORUS. "Veškerý výtěžek ze startovného opět použijeme na bezplatnou sociálně-právní a psychlogickou podporu těm, kteří doma zažívají násilí, útisk a ponižování." Zájemci se mohou registrovat již nyní na stránkách www.acorus.cz. Na prvních 100 on-line zaregistrovaných účastníků čekají v den pochodu dárky od sponzorů.

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor