PODPOŘTE BOJ PROTI DOMÁCÍMU NÁSILÍ POCHODEM V ŠÁRCE

Redakce Luxus.cz
18. Srpen 2017
Domácí násilí není tabu, dokazují pořadatelé čtvrtého ročníku pochodu Šlapeme násilí na paty, kterého se můžete zúčastnit i vy v SOBOTU 23. ZÁŘÍ. Jde o dobročinnou akci na podporu obětí domácího násilí, jejím patronem je herec David Matásek. Na start v kempu Džbán se lze postavit kdykoliv mezi 11. a 13. hodinou.

Děti získají diplomy za splnění zábavných úkolů na stanovištích rozmístěných na 6-ti kilometrové okružní rodinné trase. Zdatnější chodci se mohou z kempu Džbán vydat na "turistickou" okružní trasu o délce 11 kilometrů. Obě trasy vedou malebným Šáreckým údolím v Praze 6 a jsou sjízdné kočárkem. Na odpoledne je v kempu Džbán připraven zábavný program pro celou rodinu. Na podiu vystoupí divadlo Damúza (Pohádky z lesa), o hudbu se postará Štěpán Uhlíř se studenty a skupina The Conditionals. Na účastníky akce dále čeká stánek se zábavnými vědeckými pokusy, výtvarná dílnička pro děti, workshop Rugby Clubu Tatra Smíchov, focení s Vespou, stánek Policie ČR s kvízy pro děti a další.

ACORUS pomáhá obětem domácího násilí Partner začne házet a rozbíjet věci v bytě. Hrubě vám nadává a vyhrožuje zabitím, ale přitom se vás nikdy nedotkne. Nebo ve vzteku vyhrožuje, že si něco udělá. Domácí násilí může mít různé podoby. Naštěstí už existují způsoby, jak z bludného kruhu vystoupit. „Naším cílem je zviditelňovat problematiku domácího násilí. Jeho oběti situaci často zlehčují, neví, kam se obrátit o pomoc nebo se snaží udržet rodinu kvůli dětem," říká Iveta Wollerová za pořadatele - centrum ACORUS. "Pomáháme obětem domácího násilí již 20 let. Za tu dobu naši pomoc vyhledalo přes 5000 osob ohrožených domácím násilím. Využili bezplatných služeb ambulantní poradny, dovolali se na krizovou non-stop linku či nalezli útočiště v utajeném azylovém domě ACORUS," dodává Wollerová.

Registrovat se můžete online na www.acorus.cz. Minimální startovné je 150,-Kč (děti do 15 let zdarma). Na prvních 100 on-line zaregistrovaných čekají v den pochodu dárky. „Výtěžek ze startovného použijeme v plné výši na přímou pomoc obětem domácího násilí. Odborné služby poskytujeme bezplatně v azylovém domě a v ambulantní poradně,“ uvádí Iveta Wollerová za pořadatele pochodu - neziskové centrum ACORUS. Další informace o akci naleznete také na facebooku: www.facebook.com/slapemenasilinapaty/.

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor