Davosa představuje světový unikát, hodinky Apnea Diver

Redakce
12. Prosinec 2016
Čtenost článku je: 17062 [?]
V hodinkách Davosa Apnea Diver Automatic se snoubí nejvyšší švýcarské hodinářské umění spolu s jedinečnými požadavky freediverů. Tento unikátní projekt vznikl v kooperaci se světově známým profesionálním freediverem Nikolayem „Nikem“ Linderem.

Nik Linder je jedním z vrcholových freediverů mezi jehož úspěchy patří 5 světových rekordů v dálkovém potápění pod ledem a dva německé rekordy v dálkovém potápění v jezeře.

Prvním pozoruhodným prvkem hodinek je barevný prstenec kolem ciferníku. Barvy zobrazují mezinárodně známé dýchací cvičení ve freedivingu: modrá zóna značí nádech trvající 5 sekund, během dalších 15 sekund v bílé části je nutné dech zadržet a posledních 10 sekund v červené zóně probíhá výdech.

Za pomoci tohoto barevného schémata se freediver může plně soustředit na dýchací cvičení, aniž by musel počítat či používat stopky.

Po odšroubování korunky na pozici 3 a sejmutí pryžového řemínku je možné hodinky postavit na stojánek a nerušeně tak provádět dechová cvičení. Vzhledem k důležitosti sekund ve freedivingu je nezbytná jasná a snadná čitelnost, která je zajištěna červeným zakončením vteřinové ručky.

Hodinky jsou dodávány ve speciálně upraveném voděodolném kufříku spolu s návodem, druhým pryžovým řemínkem a nástrojem pro jeho výměnu.

Davosa

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže