Novinky od Davosy, neoddělitelné součásti světa hodinek

03. Listopad 2016 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 12978

Davosa je rodinná firma vyrábějící quartzové i mechanické hodinky s logem Davosa od roku 1993. Vlastní počátky firmy se datují už do konce 19.století. Značka je v Čechách populární především díky své sportovní kolekci a vodotěsným hodinkám, ale své fanoušky si našla i dámská kolekce.

V pánské kolekci jsou novinkou letošního roku, kromě jiných, hodinky Gentleman. Tyto hodinky mají ocelové pouzdro o průměru 40 mm a výšce 9,8 mm, safírové sklo a průhledné dýnko. Pohonem jim je strojek ETA 2892.

Nové jsou také hodinky Titanium automatic, jež řídí mechanický strojek s automatickým nátahem ETA 2824. Rozměr titanového pouzdra s černým PVD je 46x48x13,9 mm. Hodinky jsou vodotěsné do 100 metrů, mají šroubovací korunku, průhledné dýnko, ručky se superluminovou a antireflexní safírové sklo.

Mezi novinky značky patří také Ternos Professional TT. Hodinky mají ocelové pouzdro o průměru 42 mm a výšce 15,5 mm. Jejich jednosměrně otáčivá dvoubarevná keramická luneta umožňuje visuální podporu pro 15 minutový limit před vynořením. Heliový ventil slouží k vyrovnávání tlaků v hodinkách při hlubinném ponoru. Jsou vodotěsné do 500 metrů a pohání je strojek SW200 (Selitta).

V dámské kolekci jsou velmi oblíbené vysoce elegantní hodinky Grande Diva, jejichž skeleton je zdobený celkem 100 zirkony. Hodinky mají ručičky se superluminovou, kalibr DAV 6498, průměr ocelového pouzdra 42 mm a výšku 10 mm. Chrání je safírové sklo, zdobí kožený řemínek. Hodinky jsou navíc vlhkotěsné. Tyto a další modely této oblíbené značky naleznete na www.davosa.cz.

Galerie