DOKONALÝ ÚSMĚV S NOVINKOU NA BĚLENÍ ZUBŮ PHILIPS ZOOM!

Michal Hutta
01. Květen 2014

Philips představuje bělící systém Philips ZOOM, novinku určenou pro zubní ordinace. Jedná se o světlem aktivovaný bělící systém přinášející osvědčenou a bezpečnou metodu bělení zubů, která je zároveň díky obohacenému složení gelu o látky snižující citlivost zubů i velmi jemná a šetrná.

 

 

Bělící lampa Philips ZOOM WhiteSpeed nabízí možnost citlivého nastavení procesu bělení, a tím pomáhá stomatologům individuálně zvolit nejšetrnější cestu ošetření. Díky LED technologii Philips ZOOM WhiteSpeed, která urychluje rozklad peroxidu vodíku (H2O2), je možné dosáhnout okamžitých výsledků. Bělení zahrnuje 4 patnáctiminutové cykly, během nichž lze dosáhnout vybělení až o 6 odstínů. Pro zajištění dlouhodobého výsledku, přidává Philips ZOOM do sad ordinačního bělení také sadu pro domácí dobělování pro udržení dlouhodobého zářivého úsměvu. 

„Stále více lidí touží po přirozeně bílém a zářivém úsměvu a my jsme rádi, že jim právě na naší klinice můžeme za pomoci Philips ZOOM nabídnout profesionální a účinnou péči, která je zároveň velmi šetrná,“ říká doc. MUDr. Eva Gojišová z kliniky AmbiCare v Praze Šeberově a dodává: “Bělení zubů je sofistikovaný proces kosmetické stomatologie, které může totiž u některých pacientů způsobit zvýšení citlivosti zubů.“ Philips ZOOM patří mezi tzv. světlem aktivované bělení. Využívá bělící gel s 6% koncentrací peroxidu vodíku v kombinaci s novou bělící LED lampou Philips ZOOM WhiteSpeed. Světlo lampy aktivuje bělící gel a zvyšuje účinnost procesu bělení. Během aktivace se sloučenina peroxidu vodíku rozkládá a přitom dochází ke vzniku volných radikálů, které působí v dentinu a štěpí pigmentové molekuly žlutého zabarvení na průhledné. Tím se zesvětluje zabarvení chrupu. Přestože nová nižší koncentrace peroxidu vodíku max. 6 % snižuje riziko zvýšení citlivosti zubů v důsledku bělení na minimum, není ordinační bělení doporučováno následujícím typům pacientů: těhotné a kojící ženy, osoby s kazy a zánětlivými procesy v dutině ústní osoby, které jsou léčené se závažným onemocněním (např. oslabení imunity, AIDS, apod.), pacienti užívající fotoreaktivní léky či látky. V rámci EU není bělení povoleno u osob mladších 18 let.

 

Šetrnost a jemnost

 

Zkušenosti ukazují, že během bělení může u některých pacientů docházet ke zvýšení citlivosti zubů. Symptomy postupně vymizí, avšak během 1-3 dnů po aplikaci mohou být znatelné. Proto jsou všechny Philips ZOOM gely obohaceny o dvě šetrné látky snižující citlivost zubů – dusičnan draselný a amorfní kalcium fosfát (ACP). Tyto látky snižuji citlivost zubů na minimum. „U ordinačního bělení Philips ZOOM je kromě peroxidu vodíku využíváno modré světlo lampy Philips ZOOM WhiteSpeed. Jelikož žlutá a modrá barva se na kruhovém diagramu barevného spektra nacházejí proti sobě, žlutá barva nejvýrazněji absorbuje pravě modrou barvu. Teoretické i empirické práce naznačují, že absorpce modrého světla lampy WhiteSpeed žlutými chromofory zubních pigmentací vede ke zvýšení energie elektronů. To usnadňuje štěpení uhlíkových vazeb chromoforu mnohem výrazněji, než při použití samotného peroxidu vodíku. Proto je s Philips ZOOM odstraněno více nežádoucího žlutého zabarvení zubů,“ říká Tereza Sobotková, DiS., produktová specialistka společnosti Philips.

 

Nový ordinační bělící systém Philips ZOOM mohou pacienti využít například na zubní klinice AmbiCare v Praze Šeberově. Kromě toho jsou k zakoupení ve stomatologických ordinacích také sady pro domácí bělení Philips ZOOM DayWhite a Philips ZOOM NiteWhite. Ceny bělení se liší podle ordinace a pohybují se mezi 7000 – 12 000 Kč za ordinační bělení a 3000 – 4000 Kč za domácí bělení.

                                                                                                                                                    www.philips.cz/zoom

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor