FENTY x PUMA je zpět: Rihanna uvádí Avanti

20. Září 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 25429

Světová ikona Rihanna a sportovní značka PUMA oficiálně představily svůj společný produkt. Rihanna se totiž vrací ke značce jako kreativní ředitelka FENTY x PUMA, se kterou uzavřela několikaleté partnerství. Společně se potom chystají na uvedení několika exluzivních produktů. Návrat značky FENTY x PUMA propojuje hlubokou historii a sportovní dědictví značky PUMA s ikonickým postavením Rihanny jakožto lídra v oblasti hudby, kultury a módy. FENTY x PUMA Avanti – první exkluzivní počin tohoto partnerství – je netradičním spojením dvou ikon značky PUMA. Jedná se o spojení vysoce kvalitního koženého designu fotbalové boty King s podrážkou běžecké boty Easy Rider, která je také neodmyslitelným dědictvím značky.

Rihanna a PUMA mají společně za sebou historii převratných stylových adaptací sportovních stylů v čele s ikonickým modelem Creeper z roku 2015. Rihanna a PUMA uvedly v průběhu let 2015-2018 na trh několik kolekcí obuvi a oblečení, včetně trenýrek FENTY x PUMA, kožešinových pantoflí FENTY x PUMA a mnoha dalších. Díky čtyřem úspěšným fashion shows, které se konaly v srdcích světových módních metropolí – v New Yorku a Paříži, se kolekce FENTY x PUMA stala katalyzátorem úspěchu a také vlivu značky PUMA v uplynulé dekádě.

Rihannina láska k fotbalu spolu s velkým přesahem tohoto sportu i mimo hřiště posloužily jako výchozí bod pro vznik Avanti. Rihannino pojetí klasického stylu otevírá dveře nové éře spolupráce se společností PUMA v oblasti sportovní módy. Prioritou Rihanny i PUMY bylo, aby kolekce byla nositelná pro celou rodinu a vypadala stejně dobře na rodičích jako na dětech. Model Avanti, který nosily legendy a který nyní znovuzrodila sama Rihanna, je proto nabízen také jako unisexová obuv pro dospělé i děti.

V roce 1968 se zrodily originální královské kopačky PUMA, které nosily ikony jako Eusebio, Pelé a Maradona. V roce 1978 odstartovala PUMA Miele novou linii běžeckých bot, ze které se nakonec zrodily PUMA Easy Rider. V roce 1998 zahájily Jil Sander a PUMA vůbec první módní spolupráci, v níž se tyto dva styly prolnuly a vznikl model Jil Sander King. Silueta posloužila jako inspirace pro design modelu Avanti, který později v roce 2001 PUMA představila. Nyní v roce 2023 obohatila Rihanna model o svůj autentický designový rukopis a kreativní prvky, od detailů kůže až po gumu na podrážce a dodala tak tomuto klasickému stylu PUMA osobitý nádech.

"Chtěla jsem přenést něco ikonického z archivu do ulic a sám velký Pelé udělal z Avanti ikonu mezi botami." řekla Rihanna. "Partnerství s Rihannou bylo vzrušující již od samého počátku," řekla Maria Valdes, Chief Product Officer společnosti PUMA. "Společně jsme pátrali v archivu PUMA a trávili mnoho času hledáním správného produktu, který by Rihannu oslovil. Model Avanti je klasika značky PUMA s jedinečným nadčasovým přesahem. Z výsledku mám velkou radost a ještě větší radost mám z toho, co nás společně čeká v příštích letech."

Model FENTY x PUMA Avanti je módním pojetím fotbalového trendu s měkkou vintage kůží, přehnutým jazykem potištěným zlatým logem FENTY a PUMA CAT logem. Detaily modelu Avanti s gumovou podrážkou a koženou stélkou odkazují na hlubokou historii a dědictví značky PUMA ve fotbalu. Černobílou verzi doplňuje chromované provedení s logy vytepanými laserem a koženými chromovanými detaily.

V první kampani FENTY x PUMA, kterou vytvořil kreativní ředitel Dennis Leupold a jejíž scénografie byla inspirována pětiúhelníkovým tvarem a prošíváním fotbalového míče, se objevují významná jména jako Rihanna, A$AP Nast, Pure, Felix Mallard a také dvě mladé děti. Model FENTY x PUMA Avanti je celosvětově dostupný na puma.com a u vybraných prodejců od 15. září 2023 v 10:00 EST. V České republice je k dostání ve Foosthopu 15. 9. od 16:00. Druhý drop Avanti bude následovat letos na podzim. Další podrobnosti přineseme.

Galerie

Rozhovory