Historie grilování s grilem Weber

Redakce LUXUS.cz
10. Listopad 2016
Na počátku značky Weber - před více než šedesáti lety - hrála hlavní roli vášeň pro grilování a náhoda. U zrodu stál Američan George Stephen, otec jedenácti dětí a fanoušek grilovaného jídla, kterému vadilo, že pracně připravovaný oběd často končí v plamenech.
George Stephen

George Stephen

V té době se totiž grilovalo na cihlových grilech, kde ovládnout spolehlivě oheň, bylo prakticky nemožné. Jednoho dne George přivedl pohled na kovovou bóji při plachtění na moři k rozhodujícímu nápadu.
první gril Weber

první gril Weber

Rozdělil ji na dvě části, spodní použil jako kotel a horní jako poklop. Prototyp kotlového grilu tak byl na světě a tím byl položen základ pro společnost Weber-Stephen Products Co.
plynový gril Q1200

plynový gril Q1200

Dnes světoznámý kotlový gril Weber proměnil v krátké době vzhled amerických zahrad a stal se symbolem grilování po celém světě. Teprve vynález poklopu totiž umožnil opravdovou rozmanitost při grilování. Gril funguje v podstatě jako horkovzdušná trouba a umožňuje tak rovnoměrné ohřívání pokrmů ze všech stran.
plynový gril Go Anywhere

plynový gril Go Anywhere

Pod značku Weber dnes patří vše, co je ke správnému grilování třeba. Kromě celé řady příslušenství, pomůcek, paliva a podobně, je stále oblíbený klasický kotlový gril na dřevěné uhlí, který se od toho původního Georgova liší jen v několika vylepšeních a detailech.
plynový velký gril Genesis

plynový velký gril Genesis

Weber nabízí modely plynové i na elektřinu, velikostí od malých – doslova balkonových grilů, až po velké grily do zahradních kuchyní. Nezáleží proto na tom, jestli máte zahradu, nebo jen park poblíž bydliště, ten pravý gril přesně pro vás si určitě vyberete. Důležité totiž není místo, ale gril – a originál je jen jeden!
kotlový gril Master touch

kotlový gril Master touch