Kamil Střihavka, tanec u tyče a děsivé rituály. RockOpera Praha představuje svůj první horor

Redakce
22. Únor 2018
Po vyprodané silvestrovské koncertní premiéře rockové opery Vymítač je RockOpera nyní ve fázi příprav velkolepého divadelního uvedení. Její premiéra, plánovaná na 29. března 2018, se téměř vyprodala jako lusknutím prstu. RockOpera Praha tedy přidala další představení, a to na 28. března. Již v tuto chvíli je jisté, že Vymítače letos v březnu zhlédne minimálně osm set diváků a vstupenky stále ubývají.

„Jsme poctěni, že je o naši první hororovou rockovou operu takový zájem. Vymítání ďábla očividně rezonuje s dnešní společností a rockové skladby s velkými klasickými sbory premiérově uvedené na Silvestra posluchače oslovily,“ usmívá se libretistka, scénáristka a zpěvačka Pavla Forest.

Titulní roli ztvární Kamil Střihavka, který je na prknech RockOpery Praha jako doma. To samé lze říct i o dalších hvězdách, jež se v rockové opeře objeví, jako například Honza Toužimský, Pavla Forest, Viktor Dyk, Žántí nebo Helena Kubelková. Režie se ujala Irina Andreeva, kostýmy vytváří Lucie Konopíková. U příležitosti této premiéry navíc v prostorách divadla probíhá výstava obrazů světově uznávaného výtvarníka a architekta Daniela Krejbicha.

Vymítače napsaly zakládající postavy RockOpery Praha, tedy hudební skladatel Milan Steigerwald a Pavla Forest. Jako inspirace jim posloužili například německý skladatel Carl Orff a jeho slavná Carmina Burana, Johann Sebastian Bach nebo keltská hudba. Projekt je volnou adaptací staré velhartické pověsti, podle níž v tamějším kostele svaté Máří Magdalény mělo docházet k pohanským a satanistickým rituálům.

Hudební zpracování příběhu o sebeobětování a hrozivé pomstě za neopětovanou lásku podpoří světelná show, úchvatná akrobacie, ohromující performance s otevřeným ohněm či obřími loutkami a také tanec u tyče v podání zpěvačky Jany Kadeřávkové a mistryně světa v pole disciplínách Alexandry Kalousové. Vše doprovodí virtuózní živá kapela. Více o rockové opeře zjistíte na http://rockopera.cz/vymitac, vstupenky můžete už nyní kupovat na www.rockopera.cz/program.