LASVIT - SKLENĚNÝ VELKÝ TŘESK “VYBOUCHNE” V CENTRU PRAHY

Official Press Release
Michal Hutta
20. Listopad 2014

V prostorách bývalé Zemské a Živnostenské banky v ulici Na příkopě v Praze se od středečního večera skví jedinečný Velký třesk. V nově otevřené ZIBA Window Gallery je pak k vidění i umělecký světelný objekt Big Bang, který navrhl světoznámý italský designér a architekt Fabio Novembre pro společnost Lasvit.

Designový světelný objekt Big Bang je hlavním lákadlem ZIBA Widow Gallery. V geometrii se Platónským tělesem nazývá pravidelný konvexní mnohostěn, jehož stěny jsou shodné, pravidelné mnohoúhelníky. Dvanáctistěn je Platónské těleso, které sám Platón ve své knize Faidón spojoval s tvarem vesmíru. Podle teorie velkého třesku byl vesmír původně extrémně horké a husté skupenství, které se začalo rychle rozpínat. 

Official Press Release

Official Press Release

Big Bang představuje vesmír ve stavu napětí, na půli cesty mezi přísnou geometrií teorie a tajícím stavem skutečnosti, na půli cesty mezi implozí a explozí. Big Bang je mohutným zvukem evoluce. Italský designér Fabio Novembre tento unikátní okamžik vyjádřil prostřednictvím skleněných tabulí a ručně foukaného skla, které dále tvaroval. Kolemjdoucí mohou Velký třesk obdivovat až do března 2015.

V budově bývalé Zemské a Živnostenské banky na ulici Na Příkopě má od roku 2016 vzniknout zcela unikátní muzeum skla - ZIBA Prague Glass Experience Museum. LASVIT je partnerem tohoto projektu. 

www.lasvit.com

Official Press Release

Official Press Release