LASVIT odhalil příliv novinek

Redakce
25. Červen 2018

Od 14. 6. jsou v Holportu v pražských Holešovicích k vidění nové kolekce nápojového i stolního skla, které představuje mladá a progresivní česká společnost LASVIT premiérově po Paříži a Milánu také v České Republice.

Circle, Milena Kling

Circle, Milena Kling

K vidění je horká novinka – skleničky Circle od německé designérky Mileny Kling. Zaujmou především organickým tvarem, jež krásně padne do ruky. Umělecký ředitel firmy, Maxim Velčovský, představuje hned 3 kolekce. Každá ze skleniček kolekce Master Cup překvapí jiným dezénem, jediný sjednocující prvek je tvar připomínající plastový kelímek. Stejný základ má i kolekce Neogothic. Inspirací byli designérovi historické sklenky z lesního skla. Zajímavou novinkou je také cukřenka Life of the Snowman ve tvaru sněhuláka.

Master Cup, Maxim Velčovský

Master Cup, Maxim Velčovský

Jednou z ukázek posouvání hranic řemesla a zkoušení nových postupů je populární kolekce svítidel Yakisugi, kterou nově doplnily vázy a skleničky. Kolekce japonského designéra Kengo Kumy se po lednovém pařížském veletrhu dostala do hledáčku interiérových designérů a získala i ocenění prestižního magazínu Intramuros.

Life of the Snowman, Maxim Velčovský

Life of the Snowman, Maxim Velčovský

Lasvit také oslovil mladého talenta Cyrila Dunděru, absolventa Vysoké školy umělecko-průmyslové, který navrhnul zrcadlo Mirror Kiss, spojení jednoduchosti konstrukce a vybroušeného řemeslného zpracování. Ukázkou další české tvorby je mísu Polygon uměleckého dua Jan Plecháč a Henry Wielgus.

Yakisugi, Kengo Kuma

Yakisugi, Kengo Kuma

V showroomu LASVITu jsou k vidění i tři prototypy designů významných umělců. Patří mezi ně vázy Boxy zesnulé legendy českého sklářství Františka Víznera, minimalistická kolekce skleniček Sommelier Set dua Lars Kemper a Peter Olah. Posledním prototypem je je mísa Eggy od věhlasného dubajského designéra Khalida Shafara. Přijďte se podívat i Vy.

Mirror Kiss, Cyril Dunděra

Mirror Kiss, Cyril Dunděra