24. Český lev vznikne opět v Lasvitu

Redakce Luxus.cz
23. Únor 2017
Ocenění si při letošním slavnostním udílení výročních cen České filmové a televizní akademie odnesou trofej, kterou vyrobili skláři ze společnosti LASVIT. „Každá plastika je samostatným originálem. Symbolika filmu se promítá do kužele světla, který míří k zemi a osvětluje stříbrnou čočku s emblémem Českého lva,“ popisuje cenu její designér Jakub Berdych.

Po úspěšné loňské premiéře LASVIT letos opět dodává také deset skleněných trofejí v podobě lampové elektronky pro výherce nestatutárních cen. Originální soška vzdává hold součástce, bez níž by nikdy nevznikly televize, rádia nebo první počítače. Navrhnul ji rovněž designér Jakub Berdych.

Kromě skleněných plastik Českého lva společnost LASVIT již v minulosti vyrobila celou řadu dalších unikátních trofejí, sošek a cen. Pro české medailisty z Letních olympijských her v brazilském Riu de Janeiru společnost vyrobila trofej, jejíž design navrhla biatlonistka Gabriela Koukalová. Čeští medailisté ze Zimních olympijských her v Soči získali trofej ve tvaru pochodně.

Lasvit je také hrdým výrobcem křišťálové trofeje pro vítěze nejslavnějšího cyklistického závodu Tour de France a již posedmé v řadě společnost vyrobila také cenu pro prestižní Mubadala World Tennis Championship.