LEGENDÁRNÍ MONTBLANC MEISTERSÜCK LETOS SLAVÍ DEVADESÁTINY

09. Duben 2014 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 15779

Plnicí pero Meisterstück je pro Montblanc symbolem – reprezentuje prvotřídní mistrovskou práci, tradiční výrobní postup a je splynutím vzácných materiálů, důmyslného designu a nekompromisních požadavků na funkčnost. Díky nadčasové estetice a bezchybné funkčnosti s novátorským čerpáním inkoustu si jej oblíbily generace akademiků, vědců, básníků, umělců, státníků a průmyslníků a dnes patří mezi všeobecně uznávané reference luxusu.

Design plnicího pera vyrobeného v roce 1924 v Hamburku pod názvem Meisterstück 149 je elegantně jednoduchý: tělo i víčko jsou z lesklé černé pryskyřice a obě části zdobí tenký pozlacený kroužek. Vršek víčka korunuje bílá hvězdička Montblanc, která symbolizuje zasněžený vrchol hory Montblanc tyčící se do výšky 4810 m.n.m. Číslo 4810 je vyryto na hrotu pera a je symbolem pro psací náčiní nejvyšší dosažitelné evropské kvality.

Novou kapitolu v historii legendy Meisterstück tvoří letošní výroční edice – jedinečná kolekce koženého zboží, hodinek, pánských šperků a samozřejmě také psacích potřeb.

Psací potřeby Meisterstück

Základem kolekce psacích potřeb jsou plnicí pera Meisterstück 149, Classique a LeGrand, která doplňuje kuličkové pero a roller, všechny vyrobené z černé pryskyřice s  kováním pozlaceným červeným zlatem. Hroty plnicích per jsou ručně tvarované z červeného zlata a zdobené gravírovaným motivem devadesátého výročí. Všechny psací nástroje se budou prodávat v dárkovém pouzdru s vyobrazením repliky pera z r. 1924 a budou v prodeji pouze v roce výročí.

 

Solitér Meisterstück

Exkluzivním prvkem výroční edice je skeletonové plnicí pero, které je připomínkou prvního skeletonového pera Montblanc představeného v roce 1999 k 75. výročí pera Meisterstück. Celé pero včetně kovových komponentů je opatřeno vrstvou vysoce odolného ruthenia, na hrotu z červeného zlata se nachází výroční rytina a víčko pera korunuje hvězdička Montblanc z křemene.

 

Psací potřeby - limitovaná edice 90 ks

Sadu psacích potřeb doplňuje Limitovaná edice 90. 90 kusů plnicích per a rollerů ve velikosti LeGrand je opatřeno skutečně exkluzivními detaily: všechny kovové komponenty jsou vyrobeny z červeného zlata, kroužek na víčku je osazený devadesáti diamanty, na hrotu pera z červeného zlata je rhodiovaný gilošovaný výroční motiv a na vršku víčka se nachází hvězdička Montblanc z přírodní perleti.

 

Hodinky Meisterstück Heritage

Ozvěnou dědictví značky Montblanc je kolekce hodinek Montblanc Meisterstück Heritage. Hodinářští mistři z dílen ve švýcarském Villeret a LeLocle oslavují legendu Meisterstück skutečně skvostnou kombinací klasického elegantního designu, vybranými hodinářskými komplikacemi a přepychovým provedením. Spodní část kulatého pouzdra, které je k dispozici ve dvou velikostech (39 a 41 mm), je lehce zaoblená a díky tomu perfektně padne na zápěstí. Kombinace vysoce leštěných a pískovaných částí pouzdra dodává hodinkám na eleganci a lehce vyklenutý číselník s decentně třpytivým povrchem hodinkám propůjčuje další punc klasiky. Rovněž tradičně tvarované ručky, jednoduché zlaté hodinové indexy a římská číslice XII dále podtrhují nadčasově klasický design. Kolekce Montblanc Meisterstück Heritage čítá čtyři modely hodinek – od klasického tříručkového modelu s datumkou, přes elegantní časomíru s ukazatelem měsíčních fází až po hodinky s nejvyššími hodinářskými komplikacemi, jako je jednotlačítkový chronograf se stupnicí pro měření tepu (limitovaná edice 90 ks bude v prodeji od podzimu) či věčný kalendář.

 

Kožená kolekce Meisterstück Soft Grain

Kožená kolekce Meisterstück Soft Grain, vyrobená z jemné teletiny ve florentské Pelleterie Montblanc, je ukázkou nejvyššího italského kožedělného umění. K dispozici jsou aktovky, tašky, peněženky, pouzdra na vizitky a na pas a obaly na telefony a tablety v béžové a černé kůži se Soft Grain úpravou. Elegantní design v kombinaci s precizním zpracováním, detaily z lesklého palladia a hvězdičkou Montblanc vyvedenou v pryskyřici vytvářejí dokonale nadčasovou kolekci. Podšívku zdobí žakárový vzor inspirovaný logem Montblanc z roku 1924.

 

Pánské šperky Meisterstück

Narozeninovou edici završují pánské šperky – nadčasové elegantní náramky, manžetové knoflíčky a přívěsky na klíče. Jejich design je inspirován jak jinak než pery Meisterstück a je rozvedený do dvou linií – jedna v působivé kontrastní kombinaci červeného zlata s lesklou černou pryskyřicí a onyxem a druhá z leštěné oceli s platinovými detaily a s gravírováním názvu kolekce Montblanc Meisterstück.

 

Meisterstück

Slovo meisterstück v němčině znamená „mistrovský kus“ a význam má původ v dobách středověkých cechů. Tehdy mohl tovaryš po letech práce a zkušeností pod vedením mistra zažádat o mistrovské zkoušky. Pokud cech jeho žádosti vyhověl, tovaryš musel prokázat své schopnosti zhotovením obzvláště náročného artefaktu. Když mistři cechu uznali jeho kus za mistrovský, mohl pak začít užívat titulu mistr. Meisterstück je označením pro dílo vyžadující mimořádnou řemeslnou zdatnost, tradiční výrobní postup, kvalitní materiál, dokonalou estetiku a výjimečnou funkčnost.

 

Výroční edice Montblanc Meisterstück vstoupí na trh prodejem psacích potřeb, koženého zboží a šperků v dubnu 2014 v butiku Montblanc. Limitovaná edice 90 včetně hodinek bude v prodeji od podzimu 2014.

Galerie