LETNÍ ZÁCHRANKA s Klinikou Yes Visage

Foto: Klinika Yes Visage
29. Červen 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 19287

Patříte mezi aktivní lidi, kteří tráví většinu volného času v letních měsících venku. Poradíme vám, jak si zachovat krásu i zdraví, a přesto si užít léta na maximum.

Běháte, jezdíte na kole, užíváte s vodní či plážové sporty. Zkrátka jste na slunci skoro celý den. Jistě víte, že je dobré pokožku chránit za pomoci opalovacích přípravků s adekvátním SPF. Nicméně pokud chcete létem proplout ve zdraví a zachovat si krásnou tvář, je dobré se dopředu připravit!

MUDr. Patrik Gabriš Foto: Klinika Yes Visage

MUDr. Patrik Gabriš Foto: Klinika Yes Visage

Skoncujte s nadměrným pocením

Trápí vás nadměrné pocení během celého roku a vždy v létě vlivem počasí se váš problém stupňuje? Pomoci vám může profesionálně provedená aplikace botulotoxinu do problematických oblastí. Nejčastěji se ošetřuje podpaží, třísla, chodidla či dlaně. „Princip účinku botulotoxinu spočívá v zabránění převodu vzruchů nervových vláken na potní žlázy a tím k dočasnému výraznému omezení nebo úplnému zastavení pocení v ošetřeném místě,“ vysvětluje specialista na estetickou a anti-agingovou medicínu MUDr. Patrik Gabriš z Kliniky YES VISAGE. Je třeba počítat s tím, že efekt se dostaví pozvolna během 2 až 10 dnů, kdy potní žlázy omezují až takřka zastavují svou činnost.

MUDr. Jana Krabcová, Ph.D. Foto: Klinika Yes Visage

MUDr. Jana Krabcová, Ph.D. Foto: Klinika Yes Visage

Mějte pod kontrolou mimiku

Zejména v létě trávíte více času venku na slunci, a aniž byste si to uvědomili v jednom kuse přivíráte oči, krabatíte čelo i nos. Vaše mimické svaly tak pracují na plné obrátky a ve spojení se zvýšenou dávkou UV záření se postupem času začnou objevovat první vrásky a ty už viditelné prohlubovat. „Hlavním důvodem vzniku jemných či hlubších vrásek je proces stárnutí v kombinaci s vlivy vnějšího prostředí, především dlouhodobou expozicí UV záření,“ potvrzuje dermatoložka a anti-agingová specialistka MUDr. Jana Krabcová, Ph.D.,z Kliniky YES VISAGE. Jedinou účinnou prevencí vzniku mimických vrásek je profesionálně provedená aplikace botulotoxinu.

MUDr. Jana Nováková Foto: Klinika Yes Visage

MUDr. Jana Nováková Foto: Klinika Yes Visage

Vyřešte vysoce intimní záležitost

Nepříjemné záněty pochvy umí pěkně znepříjemnit život. Zejména, když se v jednom kuse opakují. „Záněty pochvy vznikají nesprávným poměrem bakterií, které se v pochvě normálně vyskytují, nebo zanesení bakterie, která se v pochvě normálně neobjevuje,“ vysvětluje zkušená lékařka z oboru estetické gynekologie Kliniky YES VISAGE, MUDr. Jana Nováková. Dále na vině mohou být nesprávná režimová opatření jako nevhodné spodní prádlo, nadměrná intimní hygiena, zvýšená či třeba konzumace sladkých potravin.

Vyřešit tyto dokola opakující se problémy lze díky účinné preventivní péči v podobě plazmaterapie. „Ošetření intimních oblastí krevní plazmou nastartuje v těle vlastní ozdravné mechanismy. Dokáže regenerovat sliznici pochvy a podpořit produkci kolagenu,“ prozrazuje zkušená lékařka z oboru estetické gynekologie Kliniky YES VISAGE, MUDr. Jana Nováková. Ideální je podstoupit tři plazmaterapie v rozmezí čtyř až šesti týdnů. Dále pak podle potřeby a doporučení lékaře.

HYALURON ELIXÍR + SÉRUM (dvojbalení) Foto: Klinika Yes Visage

HYALURON ELIXÍR + SÉRUM (dvojbalení) Foto: Klinika Yes Visage

Doplňte hydrataci

Vlivem slunečních paprsků, větru a dovádění ve vodě je vaše pokožka obírána o tolik potřebnou hydrataci. Doplňujte ji během léta zevnitř pomocí HyaluronCollagen+ SUPERELIXIRUi z venku díky aplikaci kyseliny hyaluronová do podkoží z rukou profesionála. „Je možné provést hydrataci výhradně čistou kyselinou hyaluronovou, nebo zvolit kombinovaný produkt, který navíc obsahuje další účinné látky, jako jsou aminokyseliny, nukleové kyseliny, vitamíny, koenzymy, minerály a stopové prvky, nebo vytvoříme koktejl kyseliny hyaluronové a vlastní krevní plasmy s regeneračními účinky. Vždy záleží na aktuálním stavu pleti,“ vysvětluje specialistka na estetickou medicínu MUDr. Eva Müllerová z Kliniky YES VISAGE. Na doma se pak vybavte opravdu kvalitní hydratační péčí, jakou nabízí krém a sérum Active—12.

Preventivní vyšetření a odstraňování znamének Foto: Klinika Yes Visage

Preventivní vyšetření a odstraňování znamének Foto: Klinika Yes Visage

Nechte si zkontrolovat znaménka

Před létem, ale i v jeho průběhu, případně kdykoliv během roku, kdy objevíte podezřelé znaménko neotálejte a navštivte dermatologa. „Pravidelný screening znamének dermatologem může pomoci odhalit rakovinu kůže v její nejranější fázi a včasné odhalení rakoviny kůže vám dává velkou šanci na její úspěšnou léčbu,“ vysvětluje dermatoložka MUDr. Jana Krabcová,Ph.D., z Kliniky YES VISAGE. A kdy zpozornět? Zejména v případě změny tvaru, velikosti či barvy znamének. Znaménko může začít svědit, bolet nebo pálit. Vhodná je i kontrola nového znaménka či nehojící se léze. Není však třeba začít hned panikařit, nemusí jít o nic vážného. Ovšem pro klid na duši je dobré, aby vše posoudil dermatolog.

Dokonalé za každé situace

Lehce opálená pleť téměř nepotřebuje make-up, stačí jen trocha řasenky a lesk na rty a můžete vyrazit na pláž. Ovšem vybrat řasenku, která odolá vysokým teplotám a vodním radovánkám je nelehký úkol. Existuje však i jiné řešení. Nechte své řasy vyniknout díky profesionálnímu prodloužení a zahuštění. V BEAUTY ZÓNĚ Kliniky YES VISAGE si můžete vybrat z různých délek, zatočení a barev. Navíc díky správné aplikaci řas lze oko nejen zvýraznit, ale i modelovat. Budete tak za každé situace, dokonce i ráno po probuzení, vypadat dokonale!

Více na www.yesvisage.cz

Galerie

MUDr. Patrik Gabriš Foto: Klinika Yes Visage
MUDr. Jana Krabcová, Ph.D. Foto: Klinika Yes Visage
MUDr. Jana Nováková Foto: Klinika Yes Visage
HYALURON ELIXÍR + SÉRUM (dvojbalení) Foto: Klinika Yes Visage
Preventivní vyšetření a odstraňování znamének Foto: Klinika Yes Visage

Rozhovory

Klinika YES VISAGE