MONTBLANC OSLAVUJE 110 LET ZALOŽENÍ ZNAČKY MIMOŘÁDNOU KOLEKCÍ ROUGE & NOIR

23. Květen 2016 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 15742

K oslavám 110 výročí založení značky vznikla nová limitovaná kolekce exkluzivních hodinek, psacích potřeb, pánských kožených tašek a pánských šperků. Hlavní barevný tón novodobého ztvárnění vůbec prvních psacích potřeb Montblanc, inspirovaných slavným Stendhalovým románem, tvoří červená a černá. Speciální edice je k dispozici v provedení z ušlechtilé černé pryskyřice s historickým logem Montblanc gravírovaným na boku víčka a tradiční slonovinově bílou hvězdičkou Montblanc usazenou do ušlechtilé červené pryskyřice na vršku víčka.

Řada Meisterstück Soft Grain rozšiřuje nabídku kolekce pánských tašek vyrobených z nejjemnější italské telecí usně. Na počest 110. výročí značky je na všechna zavazadla této kolekce přidána jmenovka z korálově červené kůže s embosovaným motivem hada. Celá kolekce obsahuje štíhlou aktovku s dvěma vnitřními přihrádkami na zip, tašku přes rameno (messenger bag), víkendovou brašnu sladěnou s kosmetickou taškou, malou taštičku na dokumenty , pouzdro na cestovní doklady, tři typy peněženek a tři varianty pouzder na kreditní karty.

Limitovanou edicí tří inovativních hodinek Villeret Tourbillon Bi-Cylindrique 110 Years Anniversary vzdává Montblanc hold110 letům precizní řemeslné práce. Zajímavostí jsou ručky, které nejsou standardně upevněné ve středu číselníku a pohybují se bez viditelného ukotvení. Tuto fascinující komplikaci nazývanou „tajemné hodinky“ umožňuje dvojice průhledných rotujících safírových disků – na jednom z nich je embosována hodinová a na druhém minutová ručka.

Do nabídky této limitované kolekce k 110. výročí patří také stříbrné doplňky. Motiv hada se objevuje na sponě na kravatu a na manžetových knoflíčcích. Sada působí velmi elegantně a stylově.

Galerie