NACHTIGALL ARTISTS - CECILIA BARTOLI - ST. PETERSBURG

Michal Hutta
29. Říjen 2014

Již za 3 týdny, přesněji 24. 11. 2014, ve Dvořákově síni Rudolfina vystoupí fenomenální koloraturní mezzosopranistka Cecilia Bartoli. V Praze pěvkyně vystoupí již počtvrté, tentokrát s hudebními objevy z archivu petrohradského Mariinského divadla.

Hudba, kterou tu bude prezentovat  se objevuje na nejnovější nahrávce pro firmu Decca. Album Cecilia Bartoli - ST. Petersburg. Toto album vyšlo tento měsíc a pěvkyně je bude představovat v rámci svého rozsáhlého turné v různých velkých evropských městech, včetně Prahy.

V Praze se můžete těšit na ukázky z oper z 18. století, jež byly uváděny v Petrohradu. Bude se jednat o díla Francesca Araii, Hermanna Friedricha Raupacha, Vincenza Manfrediniho a Domenica Cimarosy. Nechybí zde ani originální partitura Verdiho opery - Síla osudu, jež byla prémiově uvedena v Petrohradě v roce 1862.

Na tomto koncertu tedy zazní skutečné skvosty od předních italských a německých skladatelů. Půjde o hudbu, která v archivu knihovny Mariinského divadla ležely i 200 let v utajení.

Další koncerty se pak odehrají v Berlíně, Amsterdamu, Kolíně, Paříži, Manheimu, Bruseli, Baden-Badenu, Essenu, Hamburku, Regensburgu. v Mnichově a ve Vídni.

www.nachtigallartists.cz

Firemní články