O naději, která dává lidem křídla: Vykoupení z věznice Shawshank

Redakce Luxus.cz
24. Říjen 2017
Vykoupení z věznice Shawshank je jeden z nejlepších a nejoblíbenějších filmů, které kdy byly natočeny. V tomto americkém dramatu z roku 1994 doslova září Tim Robbins a Morgan Freeman. Nyní tento film, který by neměl chybět v žádné kvalitní filmotéce, nabízí společnost Bioscop na Blu-ray.

Mladý bankéř Andy Dufresne (Tim Robbins) je v roce 1947 odsouzen za vraždu své ženy a jejího milence. Přesto, že tento čin popírá, čeká na něj dvojnásobný doživotní trest v obávané věznici Shawshank. Andy se snaží přizpůsobit vězeňskému životu a po krušných začátcích se sblíží s Redem (Morgan Freeman), jenž si tu odpykává svůj doživotní trest už dvacet let. Sílu, jak přežít zdejší peklo, Andy nachází v tajném snu a skryté naději na svobodu…

Film získal mnoho ocenění filmové kritiky a díky svému hluboce humánnímu poselství, skvělým hereckým výkonům a působivému zpracování byl 7 x nominován na Oscara - za nejlepší film, herce v hlavní roli (Morgan Freeman), nejlepší scénář, kameru, hudbu, střih a zvuk. Předlohou k filmu byl skutečný vězeň Frank Freshwaters, který byl v roce 2015 chycen po 56 letech.

Kromě dvou zmíněných hereckých hvězd v tomto filmu od režiséra Franka Darabonta hrají Bob Gunton, William Sadler, Clancy Brown, Gil Bellows, Mark Rolston nebo James Whitmore. V rámci bonusů se můžete těšit na filo filmu, fotogalerii a kino trailer.

Firemní články

2018

2017

Seznam událostí

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor