OCTO CHRONOGRAPH: SOFISTIKOVANÝ VÝTVOR S VÝRAZNÝM CHARAKTEREM

Redakce
31. Březen 2014
Čtenost článku je: 16249 [?]

Nové modely BVlgari Octo Chronograph kombinují italský talent a švýcarskou přesnost. Charakter hodinek OCTO vychází z jeho kořenů. Ztělesňuje výsledek spojení mezi italskou kreativitou a švýcarskými odbornými znalostmi. Čerpá to nejlepší z těchto dvou vlivů a spojuje tak smyslnou eleganci s přísnou disciplínou. Octo můžeme chápat jako kus architektury vdávající hold italskému tvůrčímu talentu a zároveň jako vzor překypující symbolickými hodnotami.

Octagon/Osmiúhelník, starověký univerzální geometrický útvar je neoddělitelně spjat s historií civilizací a kultur. Přes všechny kontinenty, od východu na západ, toto spojení dvou základních tvarů nese nespočet symbolických hodnot a různých symbolismů. Pojmy jako rovnováha, harmonie, síla a věčnost, jsou často spojovány s tímto geometrickým tvarem.        

Ve středověké Evropě, alchymisté často považovali kombinaci čtverce a kruhu nejen za výraz absolutní dokonalosti, ale také za vztah mezi Nebem a Zemí: čtverec, symbol lidstva a kruh, ztělesnění božství, vytvářejí spojení mezi těmito dvěma stranami.

Osmiúhelník zanechal bezpočet architektonických stop napříč Evropou a Asii. Zejména leží v samém základu čínské historie, civilizace a myšlení. V pozdější fázi vývoje Číny se kruh a čtverec stal vyjádřením symbolických vztahů v souladu s architektonickými principy.

 Stvoření “Octo” je koncentrovaným spojením tohoto emblematického historického obsahu. Mnohem více než jen hodinky, tento kousek přesahuje svou funkci a rozšířil svůj rozměr o naplnění estetického a emocionálního významu. Pod jeho jednoduchým formálním vzhledem leží komplexní složení, které si hraje s paradoxy: na jedné straně pocit neodmyslitelné neměnné rovnováhy, dokonalosti, nesmrtelnosti a věčnosti a na straně druhé, dar lidského know-how a hodinářského mistrovství.

 

Tímto spojením oficiálního italského umu s švýcarskou hodinářskou odborností se dosáhne propojení charisma a sofistikovanosti a « Octo » tak nabízí zcela nový pohled na stávající designové prvky s cílem nabídnout dvojí výklad.

Hodinky Octo Chronograph zobrazují klasickou tvář tohoto druhu hodinek: tři číselníky, které tvoří tvar V - se sekundovkou na 3 hodině, hodiny na pozici 6 a minuty na 9pozici. Údaje jsou tedy harmonicky uspořádány na atraktivním ručně leštěném černém ciferníku.

Nenechte se mýlit: tento jednoduchý vzhled "měřicího přístroje" skrývá složitý mechanismus, který přináší spojení výkonu a elegance v obou provedeních: z růžového zlata nebo z oceli. Zdánlivá jednoduchost „Octo“ je v rozporu se sofistikovaným designem svého osmihranného pouzdra, které je završeno čistou decentní korunkou. Tato přísná formální kombinace skvěle vyjadřuje geometrii dokonalosti, která je navíc zvýrazněná 110 střídavě leštěnými a broušenými povrchy. Harmonické tvary pouzdra odhalují podstatu, která se vymyká standardním zvykům hodinářského klasicismu.

Tento pozoruhodný architektonický výtvor je poháněn pomocí mechanismu, který je hoden tak výjimečného nového modelu: kalibr BVL Calibre328, integrovaný typ vysokofrekvenční (36,000 VPH) samonatahovacího sloupcového chronografu. Je vybaven 50-hodinovou rezervou chodu.

 

Modely Octo Chronograph jsou v nabídce ve třech verzích: pouzdro z 18Kt růžového zlata s řemínkem

z aligátora, pouzdro z oceli a s řemínkem z aligátora nebo s ocelovým náramkem. Modely Octo odráží dokonalost mužských hodnot značky Bulgari, které jsou nabity pravým charisma a osobností. Stejně jako stávající modely, které byly uvedeny v roce 2012, Octo Chronograph se pevně prosazuje mezi elitu ve svém oboru.

                                                                                                                                                                              www.bvlgari.com

Galerie