PESTROBAREVNÉ CESTY BVLGARI PŘINÁŠÍ TURMALÍN PARAIBA

Redakce
16. Červen 2021
Čtenost článku je: 12334 [?]

Šperkařský dům Bvlgari spojuje umění s radostí z barev. Jeho zástupci neúnavně cestují po celé zeměkouli s cílem objevit nejúžasnější drahé kameny. Ty se ve spojení s kreativním duchem, fantazií a nespoutanou energií stanou základem legendárních kreací vysokého šperkařství. Historie domu Bvlgari je protkána vzrušujícími výzkumnými cestami a úžasnými dobrodružstvími. Na samém počátku stojí zakladatel Sotirios Voulgaris, který opustil Řecko a vydal se za štěstím do Říma. Nyní se za objevováním nejskrytějších koutů Země vydává kreativní ředitelka šperkařské sekce, Lucia Silvestri.

Značka, která proslula mistrným opracováním drahých kamenů, se vydává na nevídanou a fascinující cestu. Představuje první kapitolu ze série limitovaných kolekcí pod názvem Colour Journeys. Jednotlivé kolekce odhalí magický svět kreací Bvlgari, kde hrají hlavní roli drahé kameny a vášeň pro živé barvy. Příběh začíná v oblasti mezi Brazílií a Mosambikem, na místě, kde se skrývá jeden z nejunikátnějších přírodních pokladů: turmalín Paraiba.

TA NEJVZÁCNĚJŠÍ TYRKYSOVÁ

Turmalín Paraiba skrýval svou krásu před světem poměrně dlouhou dobu. Jeho tajemství bylo odhaleno na konci 80. let v dole v brazilském Paraiba. Na světlo světa tak vyplula nenapodobitelná a zcela originální barva. Paraiba je jako zrození Fénixe ve světě drahých kamenů. Je ztělesněním dokonalosti a renesance. Absolvoval dlouhou cestu ze samého středu země, aby rozzářil ty nejexkluzivnější šperky svou nezaměnitelnou zeleno-modrou barvou.

Tento kámen má jedinečnou zelenou barvu v tónu moře, která nemá obdoby. Její intenzivní a doslova magický odstín, jako by přinášel vizi středozemského ráje, prosyceného ohromující svěžestí a eklekticismem. Ve skutečnosti kámen vděčí za svůj výjimečný odstín obsahu mědi a manganu, díky kterým září i při tom nejslabším osvětlení.

Netrvalo dlouho a tento přírodní podklad se proměnil ve skutečnou senzaci: bohužel na 10 000 nalezených diamantů připadá pouze jediný turmalín Paraiba, díky tomuto faktu je jedním z nejžádanějších kamenů na světě.

Značka Bvlgari se nechala inspirovat úžasnými tóny evokujícími vodní hladinu a představuje kompletní kolekci s názvem Colour Journey. Ta přibližuje přirozenou svěžest a radostnou podstatu tohoto drahého kamene prostřednictvím nečekaných barevných kombinací, italského designu a dokonalého řemeslného opracování. Je to opět práce s barvami, která je hnací silou, jež posouvá kreace vysokého šperkařství Bvlgari do výšin věčné elegance a nositelnosti.

PARAIBA OČIMA ZNAČKY BVLGARI

Zástupci značky Bvlgari jsou, stejně jako všichni ostatní, fascinováni výstřední krásou a unikátní barvou Paraiba. Tento ceněný drahý kámen nyní oslavuje speciální kolekce, která se skládá ze 17 jedinečných kreací vysokého šperkařství. Jednotlivé šperky odkrývají různé podoby této výjimečné variace turmalínu.

Bvlgari je synonymem vysoce individuálního přístupu k drahým kamenům, jejich barvě, brusu, tvaru a světlu. Stejný přístup lze vidět také v tomto případě. Světle modré kameny se objevují ve velmi neortodoxních kombinacích, vždy s nádechem italské smyslnosti a dokonalým vkusem, který pozvedá specifika každého kamene. Ústředním tématem sady šperků, která oslní nepřehlédnutelnou kombinací Paraiba s růžovými kameny a diamanty, jsou skvostné vlnky.

Sedm kamenů Paraiba v polštářkovém brusu a celkové hodnotě 36,81 karátu oslňuje jemnou barevnou krásou, která je v dokonalé souhře s delikátní růžovou. Její odstín není ani příliš silný, ani mdlý a úžasně rozehrává modro-zelené kouzlo těchto kamenů: každý má trochu jiné barevné nuance, které ve vzájemném spojení tvoří bezchybnou harmonii.

Šperky byly opravdovou výzvou pro umělecké klenotníky. Zpodobňují totiž vizi nepřetržité zlaté stuhy, která spojuje kameny plynulou linií: tento jemný a zároveň velmi poutavý design je oslavou moderní ženskosti ve všech jejích podobách. Okouzlující barevný kontrast je nádherným vyjádřením radosti prostřednictvím bohatého jazyka, kterým promlouvají drahé kameny.

Druhá sada šperků tančí na průsečíku mezi nebem, mořem a královstvím rostlin. Září barevnými odstíny, které oscilují mezi temně modrou typickou pro tanzanity, až ke svěží zeleni smaragdů, cestou prochází křišťálovými odstíny akvamarínu i světle modrým ikonickým tónem Paraiba. Jemnost i neskutečná živost, fasetovaný i hladký brus, intenzita moře i lehkost oblohy: prostě kombinace barev, textur a emocí, které připomínají středomořskou krajinu.

Raritou nad rarity jsou dva úžasné prsteny, které podtrhují krásu dvou unikátních turmalínů z Paraiba o hmotnosti 5,6, respektive 3,35 karátu. Jedná se o skutečný přírodní unikát, když vezmeme v potaz fakt, že je téměř nemožné najít tento kámen ve váze převyšující 2 karáty. První z prstenů zdobí Paraiba v barvě laguny a smaragd. Oba kameny ve vzájemné symfonii zelené pozvedají svou krásu. Druhý prsten zdobí růžové safíry a ametysty, které podtrhují ženské kouzlo centrálního kamenu Paraiba. Design obou prstenů je velmi intenzivní, jak bývá u značky Bvlgari zvykem. Diamantové akcenty propůjčují těmto unikátním kouskům nadčasovost. Kolekci doplňují výstřední náušnice, které živoucími barevnými kaskádami drahých kamenů probouzí fantazii a nevázanost.

VŠECHNY TÓNY PARAIBA

Série limitovaných kolekcí Bvlgari Colour Journey nabídne nejen díla vysokého šperkařství, ale i hodinky a kožené zboží. Těšit se tak můžete na exkluzivní kousky inspirované vzácnými zeleno-modrými tóny a oslnivou podstatou turmalínu Paraiba.

Na scénu přichází dva nové modely klenotnických hodinek Allegra. Jsou ztělesněním elegance a italské extravagance, září jasnými barvami v záplavě pestrých drahých kamenů nejrůznějších brusů a velikostí. Jsou kombinací dokonalého řemeslného zpracování, které značka Bvlgari již po mnoho dekád předvádí na poli hodinářské a šperkařské výroby. Pouzdro hodinek Allegra ve zbrusu nové podobě zdobí intenzivní turmalíny Paraiba, akvamaríny, růžové a purpurové safíry. Oslnivá kombinace kamenů, které se díky mistrovsky propracovaným kovovým součástkám jemně pohybují v dokonalé záři, je v zajímavém kontrastu s třpytem více než 230 diamantů. V nabídce je varianta z bílého nebo růžového zlata na bílém, respektive růžovém řemínku z kůže aligátora.

Exkluzivní koktejlové hodinky Allegra představují vzrušující a moderní zpracování klasického designu Bvlgari. Jsou spojením neodolatelného stylu a dokonalého šperkařského umění.

Vzácná modř Paraiba a nepřekonatelná elegance ikony s názvem Serpenti Forever se vzájemně snoubí ve dvou nových modelech exkluzivních kabelek. Tyto pravé klenoty mezi doplňky jsou vyrobeny z krokodýlí kůže ve světle modré a pastelově růžové barvě. Bvlgari, zastávající unikátní post klenotníka mezi výrobci kožených doplňků, zde prezentuje ikonickou hlavu hada, korunovanou hypnotickým kamenem obklopeným pestrými lístky ve formě drahých kamenů. Úžasná interpretace oblíbené klasiky navíc ukrývá vzácné tajemství: hlavu hada můžete sejmout a nosit ve formě náhrdelníku. Tento šperk odhaluje plnou krásu diamantového uzávěru v podobě hlavy hada a jeho vytříbeně propracovaných článků.

Každá z kabelek je doslova uměleckým dílem. Zdobí je štítek s nápisem 1/1, který připomíná, že každý z kousků je unikátní.

BVLGARI

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Firemní články

Díky hodinkám od BVLGARI přichází cestování bez stresu
BVLGARI PŘINÁŠÍ MODERNÍ PŘÍSTUP K ZAKÁZKOVÝM HODINKÁM
KOLEKCE BVLGARI RESORT VÁM DOPLNÍ IDEÁLNÍ LÉTO
PESTROBAREVNÉ CESTY BVLGARI PŘINÁŠÍ TURMALÍN PARAIBA
Bvlgari představuje kolekci šperků Fiorever pro rok 2021
BVLGARI ALUMINIUM – LIMITOVANÁ KOLEKCE STEVE AOKI
BVLGARI A ORGANIZACE SAVE THE CHILDREN OSLAVUJÍ SVÁTEK MATEK
KOLEKCE KOŽENÉHO ZBOŽÍ A DOPLŇKŮ BVLGARI PRO SEZÓNU PODZIM/ZIMA 2021
Exkluzivní limitovaná kolekce představuje ikonu značky Bvlgari
DEN SVATÉHO VALENTÝNA VE STYLU BVLGARI
Oslavte Den sv. Valentýna v italském stylu díky BVLGARI
BVLGARI PŘEDSTAVUJE NOVÉ MODELY HODINEK NA VELETRHU GENEVA WATCH DAYS 2020
BVLGARI BB – NOVÁ KOLEKCE ŠPERKŮ VE ZNAMENÍ LEŽÉRNÍ ELEGANCE
BVLGARI ROMA: Bella Hadid hvězdou kampaně Bvlgari B.Zero1 Eyewear
BVLGARI B.ZERO1 nejen šperky: Kabelka B.zero1
Bvlgari Roma: Serpenti v elektrických barvách – nová kolekce doplňků ke Dni sv. Valentýna
Red Dot 2018 hodinky Bvlgari Octo Finissimo Automatic oficiálně "nejlepší z nejlepších"
BVLGARI PŘEDSTAVUJE NEJTENČÍ HODINKY SE SAMONÁTAHEM
Kolekce Bvlgari accessories SS18 oslavuje svobodu projevu a emocí
BVLGARI Serpenti očima Nicholase Kirkwooda
ZNAČKA BVLGARI POŘÁDÁ GALAVEČER U PŘÍLEŽITOSTI ODHALENÍ NOVÉHO BUTIKU V PRESTIŽNÍ PAŘÍŽSKÉ ULICI
Bella HadidOkouzlující Bella Hadid je ambasadorkou podzimní a zimní kolekce doplňků Bvlgari
Z ŘÍMA DO PRAHY: V PRAZE BYL OTEVŘEN NOVÝ BUTIK BVLGARI
Značka Bvlgari představila novou kolekci B.zero1 Design Legend, kterou navrhla Zaha Hadid
Eyes on Me, nové modely kolekce Serpenti od Bulgari
ZNOVUZROZENÍ SYMBOLU BULGARI V KOLEKCI SERPENTI INCANTATI
BVLGARI B.ZERO1PRSTEN BVLGARI B.ZERO1
LIMITOVANÁ EDICE KABELEK SERPENTI FOREVER OD BVLGARI
NADČASOVÝ KLENOT SAUTOIR OD BLVGARI
HODINKY OCTO OD BVLGARI MAJÍ 2 NOVÉ MODELY RETROGRADE
SUMMER PARTY BVLGARI – OSLAVA VE VELKÉM STYLU ART DIRECTORA JANA KŇOURKA
BVLGARI - SPONZOR VENETIAN HERITAGE GALA
BVLGARI POMÁHÁ V NEPÁLU
SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ BUTIKU BVLGARI VE MĚSTĚ HONG KONG NA TŘÍDĚ CANTON ROAD
 BVLGARI-BVLGARI CUORE - Z ITÁLIE S LÁSKOUBVLGARI-BVLGARI CUORE - Z ITÁLIE S LÁSKOU
Official Press ReleaseKOLEKCE DOPLŇKŮ BVLGARI JARO/LÉTO 2015
Official Press ReleasePALÁC ŽOFÍN ROZZÁŘILY ŠPERKY BVLGARI A MODELY VELIKÁNŮ SVĚTA MÓDY
DIVA HIGH JEWELLERY EMERALDS WATCH WINS AT THE 14TH EDITION GRAND PRIX D’HORLOGERIE DE GENÈVE
ZTĚLESNĚNÍ ITALSKÉ ŽENSKOSTI V KOLEKCI ŠPERKŮ BVLGARI DIVA
BVLGARI NA ZAHÁJENÍ FASHION WEEK
NOVÁ KOLEKCE ŠPERKŮ BVLGARI MVSA CTÍ MÚZY STAROVĚKÉHO ŘECKA
KOLEKCE DOPLŇKŮ PODZIM/ ZIMA 2014 OSLAVUJE RODNÉ MĚSTO ZNAČKY BVLGARI
HARMONICKÉ MOZAIKY TVARŮ V NOVÉ KOLEKCI ŠPERKŮ BVLGARI INTARSIO
PŘEDSTAVENÍ NEJNOVĚJŠÍCH HODINEK BVLGARI OCTO
BVLGARI DIAGONO ULTRANERO CHRONOGRAPH: 4 TVÁŘE VYJADŘUJÍCÍ SÍLU OSOBNOSTÍ
VÝJIMEČNÝ SPORTOVNÍ MODEL PÁNSKÝCH HODINEK BVLGARI OCTO BI-RETRO BRAZIL VZDÁVAJÍ HOLD BRAZILSKÝM BARVÁM
DÁMSKÉ HODINKY LVCEA – HVĚZDA V KOLEKCI HODINEK BVLGARI
PRAHA SE PŘIPOJILA K OSLAVÁM 130, VÝROČÍ BVLGARI
AMBASADOR BVLGARI ADRIEN BRODY A LUKE EVANS NA MILLE MIGLIA RALLY
NOVÉ EKLEKTICKÉ ASPEKTY KULTOVNÍ KOLEKCE ŠPERKŮ ZNAČKY BVLGARI
OCTO CHRONOGRAPH: SOFISTIKOVANÝ VÝTVOR S VÝRAZNÝM CHARAKTEREM
BVLGARI zahajuje oslavy 130. výročí znovuotevřením svého butiku ve Via dei Condotti
BULGARI DIAGONO MOONPHASES – HODINKY SE ZOBRAZENÍM MĚSÍČNÍCH FÁZÍ

Tato společnost nemá v naší databázi žádné eventy

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže