NEWS & ARTICLES

Peter Schoppmann, regionální ředitel Rolls-Royce pro střední a východní Evropu

ARTICLE BY
Peter Schoppmann s Karlem Kadlecem

Co je pro Vás luxus?
Luxus je skutečně mimo normu, je to něco zvláštního, je to pohlazení pro Vaši duši.

Liší se od sebe zákazníci na britském a středoevropském trhu?
Zákazníci společnosti Rolls-Royce jsou stejně různorodí jako 44 000 barev, které nabízíme, takže identifikovat typického zákazníka společnosti Rolls-Royce ve Velké Británii a v kontinentální Evropě nelze. Mají však jednu věc společnou - akceptují jen to nejlepší, co můžete za peníze koupit.

Kolik RR Phantomu VIII máte za cíl prodat?
Jsme v podnikání plném individualizace a personalizace, nenaháníme množství.

Jaký model bude další?
V následujících měsících se zaměříme na novou vlajkovou loď, Phantom. Můžete se těšit na Rolls-Royce 4x4, který přijde na trh v roce 2018, vnitřně nazvaný Project Cullinan.

Existuje nějaký typ RR, který máte nejraději?
To opravdu závisí na příležitosti. Mám rád typ Ghost pro dojíždění do kanceláře, vybral bych si Wraith na víkendové jízdy z Prahy do Vysokých Tater, a Down, když bych si užíval slunce na Cote d'Azur. S novým Phantomem nabízíme také ideální automobil s konečným smyslem pro dramatičnost a majestátnost. Garáž našich zákazníků můžete porovnat se skříní, vyberete si v ní perfektního společníka pro každou příležitost.

Jaké auto vlastníte?
Využívám toho, že Rolls-Royce Motor Cars je pod ochranou BMW Group, takže v současné době mám radost z BMW X5, který je pro mé účely ideální.

Je pro Vás jízda autem odpočinek nebo nutnost?
Cesta autem může vytvořit velmi individuální a intenzivní čas, čas na přemýšlení o problémech, který jinak nemáte, čas na formování a úpravu názorů.

Jak odpočíváte?
Procházky se psem jsou jako odpočinek nejideálnější - a cesta v zadní části nového Phantomu.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

Rolls-Royce Motor Cars Prague
226 889 089
jindrich.jezdik@rolls-roycemotorcars-prague.cz
Pařížská 30, Praha 1

Firemní články

Official Press Release

NOVÝ ROLLS-ROYCE WRAITH

16.3.2013

Na autosalonu ve švýcarské Ženevě představil Rolls-Royce nový model Wraith (Přízrak). V historii luxusní britské automobilky to je nejvýkonnější, ale zároveň také nejmenší model.

Official Press Release

ROLLS - ROYCE MOTOR CARS PŘEDSTAVUJE GHOST SERIES II NA ŽENEVSKÉM SALONU

7.3.2014

Dnes v roce 2014 v Ženevě, Rolls-Royce Motor Cars představila Ghost Series II na světě. Duch Series II přináší špičkové technologie od Rolls-Royce oděné v jemné re-design.

Official Press Release

JEDINEČNÁ LIMUZÍNA ROLLS-ROYCE VYTVOŘENÁ NA MÍRU A PŘEDSTAVENÁ NA AUTOSALONU V PEKINGU

13.6.2014

Limuzína byla vytvořena na míru k oslavě lásky v Číně. Tento vůz představuje značku Rolls-Royce pro eminenci a symbolizuje luxusní cestování. Automobil byl vytvořen na zakázku pro tamní autosalon, a proto byl koncipován tak, aby oslavili čínský úspěch luxusního cestování, který je zde na vzestupu.

Official Press Release

ROLLS-ROYCE MOTOR CARS POTVRDIL, ŽE VYVÝJÍ NOVÝ MODEL

14.8.2014

 Světový výrobce superluxusních vozidel před týdnem potvrdil, že má rozvojový program pro nový Rolls-Royce. Nový vůz by se na trh měl dostat v polovině roku 2016. Nové auto bude stavět na osvědčeném úspěchu vozů Panthom, Ghost a Wraithy. Směle utváří budoucnost značce s moderním, elegantním a smyslným stylem.

Official Press Release

NOVITEC SPOFEC PŘEDSTAVUJE VYTUNĚNÝ AUTOMOBIL ROLLS-ROYCE GHOST

4.8.2015

Ze spojení slov Spirit of Ecstasy, což je název sošky na automobilech vozů Rolls-Royce, vznikla zkratka Spofec. Jedná se o nové oddělení společnosti Novitec Group, které se bude zabývat úpravou vozů Rolls-Royce.

CHYSTÁ SE NOVÝ SHOWROOM ROLLS-ROYCE MOTOR CARS V PAŘÍŽSKÉ ULICI

12.11.2015

Nové dealerství Rolls-Royce Motor Cars v České republice bude sídlit na začátku Pařížské ulice a ponese název Rolls-Royce Motor Cars Prague. Otevření nového showroom se plánuje na jaro roku 2016.

PHANTOM SEDMÉ GENERACE SE LOUČÍ VE VELKÉM STYLU

26.2.2016

Výkonný ředitel Rolls Royce motor cars, Torsten Mueller - Oetvoes, oznámil, že současný Phantom vstoupí v roce 2016 do posledního stádia svého slavného života. Také oznámil, že modely Phantom Coupe a Drophead Coupe už v budoucnu nebudou obnoveny.

Rolls-Royce Motor Cars  showroom Praha

ROLLS-ROYCE UŽ TAKÉ V PRAZE

2.5.2016

Asi by nebylo správné začínat tento článek čímkoliv jiným než tím, co kdysi řekl jeden z jejich zakladatelů Sir Henry Royce: “Strive for perfection in everything you do. Take the best that exists and make it better. When it does not exist, design it.”

Vision Next 100, předzvěst aut budoucnosti v podání Rolls-Royce

8.7.2016

Rolls-Royce, legendární a tradiční britská značka, představila svoji vizi vozů budoucnosti. Rolls-Royce Vision Next 100, která má na kapotě sošku Spirit od Ecstasy, je předzvěstí toho, jak by mohla auta v budoucnosti vypadat.

ROLLS-ROYCE PHANTOM zažívá boom, jeho 8. generace je na cestě!

16.8.2016

Rolls-Royce Phantom se řadí mezi vůbec nejprestižnější a nejluxusnější vůz světa. Tento mohutný automobil s délkou karoserie 5,8 metru je na silnicích k nepřehlédnutí a vyznačuje se specifickým designem, který mistrným způsobem v sobě kombinuje moderní a tradiční vzhled.

DODÁVKA TŘICETI VOZŮ ROLLS-ROYCE PHANTOM BESPOKE PRO HOTEL „THE 13“ V MACAU JE KOMPLETNÍ

14.10.2016

Předání prvního vozu Rolls-Royce Phantom z programu Bespoke se uskutečnilo na autosalonu v Ženevě v březnu 2016. V září převzal podnikatel v luxusním hotelovém sektoru Stephen Hung a zároveň ředitel společnosti The 13 Holdings Limited všech 30 Phantomů, které mu dodala továrna Rolls-Royce v Goodwoodu.

WRAITH BLACK BADGE POPRVÉ V ČESKÉ REPUBLICE

5.12.2016

Společnost Rolls-Royce Motor Cars Prague v Praze slavnostně představila vůz s názvem Wraith Black Badge. Model v ryze expresivním duchu luxusních automobilů z řady Bespoke je jakýmsi alter egem značky Rolls-Royce. Design Black Badge bude dostupný ve dvou modelových provedeních - Wraith a Ghost.

Nový Rolls-Royce „Dawn-Inspired by Fashion“ je vozem pro skutečné milionáře

12.12.2016

Rolls-Royce představil nový model na příští rok. Jako v minulosti, i u tohoto modelu se společnost řídí pravidly použít ty nejlepší materiály, a vytvořit tak jedinečné, přepychové vozy, které slouží lidem s vysokým životním stylem, kteří si potrpí na luxus a rádi jej dávají na obdiv.

Přepychové SUV Rolls-Royce Cullinan se pomalu odhaluje světu

1.1.2017

Automobilka Rolls-Royce se již brzy zařadí mezi ty značky, které mají ve svém portfoliu SUV. V prosinci loňského roku ukázala světu zamaskovaný prototyp. Auto nemá stále název, ten pracovní je Cullinan, a to stylově podle největšího diamantu světa.

Rok 2016 byl pro Rolls-Royce druhým nejúspěšnějším za dobu jeho existence

14.2.2017

Automobilka Rolls-Royce oznámila, že minulý rok byl pro ni druhým nejúspěšnějším v celé její 113leté historii. Přinášíme Vám několik faktů z tiskové zprávy automobilky.

NOVÝ ROLLS-ROYCE PHANTOM PŘEDSTAVEN

4.9.2017

V České republice byla odhalena zcela nová tvář vozu Rolls-Royce Phantom. Po světovém debutu v Londýně byl model oficiálně představen také v Praze v Hauch Gallery. Prostory běžně určené výstavám současného umění tak byly po několik dní propůjčeny světu luxusu.

Exkluzivní rozhovor s Christopherem Duffem, designérem interiéru vozů RR

10.10.2017

Odkud jste bral inspiraci při vytváření interiéru pro Rolls-Royce?

Peter Schoppmann s Karlem Kadlecem

Peter Schoppmann, regionální ředitel Rolls-Royce pro střední a východní Evropu

18.10.2017

Co je pro Vás luxus?
Luxus je skutečně mimo normu, je to něco zvláštního, je to pohlazení pro Vaši duši.

ROLLS-ROYCE MOTOR CARS PŘEDSTAVUJE SÉRII "SILVER GHOST COLLECTION"

13.3.2018

Jediný automobil dokázal změnit průběh automobilové historie. Dnes tato legenda zažívá svou novou reinkarnaci. Rolls-Royce Motor Cars hrdě představuje sérii 35 kusů Rolls-Rolls Ghost modelového roku 2018, která vznikla jako pocta původnímu modelu Silver Ghost.