ROLLS-ROYCE MOTOR CARS PŘEDSTAVUJE SÉRII "SILVER GHOST COLLECTION"

Redakce
13. Březen 2018
Čtenost článku je: 17423 [?]
Jediný automobil dokázal změnit průběh automobilové historie. Dnes tato legenda zažívá svou novou reinkarnaci. Rolls-Royce Motor Cars hrdě představuje sérii 35 kusů Rolls-Rolls Ghost modelového roku 2018, která vznikla jako pocta původnímu modelu Silver Ghost.

V roce 1904 spojili své síly průkopník motorismu, úspěšný podnikatel a neohrožený konstruktér. O tři roky později jejich společný výtvor zaplnil hlavní stránky novin po celém světě. Nadpozemsky tichá jízda tohoto výjimečného automobilu a stříbrná barva se stříbrným kováním vedla Claude Johnsona k rozhodnutí, aby tento konkrétní automobil vybral pro závodní účely. Odtud jméno „Silver Ghost“.

U příležitosti tohoto mimořádného příkladu technické dokonalosti vznikne v Goodwoodu, domovině značky Rolls-Royce, speciální série na zakázku vyrobených modelů Ghost modelového roku 2018. Klíčovým prvkům této kolekce byla věnována důkladná pozornost. Soška Spirit of Ecstasy z ryzího stříbra odkazuje na průkopnické dědictví předchůdce tohoto automobilu. Speciálně vytvořený punc AX201, registrační značka původního „Silver Ghostu“, bude vyražen Puncovním úřadem ve spodní části každé ze sošek.

Barva Cassiopeia Silver, komplexní stříbrná barva, která v sobě snoubí jak teplé, tak studené tóny, zaplavuje exteriér modelu Ghost odstínem, v němž se odráží stříbrná barva původního automobilu. Přední část vozu je okamžitě rozpoznatelná jako jeden z 35 vozů této kolekce. Po otevření od sebe se otevírajících dveří upoutají pozornost akcenty speciálně vyrobené kůže „Forest Green“, která je poctou původnímu čalounění.

Kromě překrásných prvků z kolekce Bespoke, vyjmenovaných výše, se může „Silver Ghost Collection“ pyšnit také mnoha vylepšeními pro modelový ročník 2018 samotného vozu Rolls-Royce Ghost. Nejpatrnějším z nich je výraznější a plastičtější tvář, kterou na sebe model Ghost vzal. Aby si majitel mohl ještě více užít interiéru modelu Ghost, dorazila do ní také celá paleta technologických vylepšení a akustických úprav.

Rolls-Royce Motor Cars Prague