Rok 2016 byl pro Rolls-Royce druhým nejúspěšnějším za dobu jeho existence

Redakce Luxus.cz
14. Únor 2017
Čtenost článku je: 14387 [?]
Automobilka Rolls-Royce oznámila, že minulý rok byl pro ni druhým nejúspěšnějším v celé její 113leté historii. Přinášíme Vám několik faktů z tiskové zprávy automobilky.

Zákazníkům bylo dodáno celkem 4 011 vozů, což bylo o celých 6 % více, než v roce 2015. Top regionem je pro značku Amerika. Rekordních výsledků prodeje dosáhl Rolls-Royce na několika individuálních trzích, mezi něž patří USA, Japonsko (zde došlo k nárůstu prodeje až o 50 %), Velká Británie a Německo.

Velký úspěch zaznamenaly nové vozy Dawn, Wraith Black Badge and Ghost Black Badge. Rekordních výsledků dosáhla divize Bespoke. Největší obchodní zastoupení má Rolls -Royce Motor Cars Dubaj. V domě automobilky bylo vytvořeno 100 nových pracovních míst.

10leté výročí slaví tzn. Učňovské programy, které se těší velkému zájmu. Automobilka oznámila také výrazné rozšíření oboru technologie a logistického centra. Hlavní investice jdou v Goodwoodu, výrobním závodu Rollys-Royce, do přípravy nových modelů.

Na rok 2019 automobilka oznámila příchod konkurenta Bentaygy ze segmentu SUV s názvem Cullinan, o kterém jsme Vás již informovali. Už letošního roku se mohou milovníci těchto luxusních vozů těšit na novou generaci tradičního Phantomu.

Rolls-Royce Motor Cars Prague