Pomozte si ke kráse díky Inca Collagenu

14. Duben 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 23200

Kolagen zdaleka nesouvisí jen s naší fyzickou krásou. Mnozí si stále neuvědomují, že jde o jednu z nejdůležitějších bílkovin v těle člověka. Tato stavební jednotka funguje jako pojivo buněk a udržuje pružnost nejrůznějších tkání těla. Dá se říci, že bez tohoto „lepidla“ bychom neexistovali. Nelze se tedy divit tomu, že když je kolagenu v těle nedostatek, projeví se to navenek. Dnes už je kolagen ve formě výživového doplňku na každém rohu, ale jak najít takový, který účinkuje?

Odborníci radí všímat si zejména toho, z jakých zdrojů kolagen pochází a jakou metodou se zpracovává. Důležitá je i jeho čistota. Kolagen získávají výrobci z vedlejších živočišných produktů, zejména ze skotu nebo mořských ryb. V syrovém stavu ho ale nemá smysl jíst, protože lidský žaludek nemá enzym, který dokáže kolagenovou molekulu štěpit. „Přírodní kolagen se bez úprav velmi špatně vstřebává, proto je potřeba ho pro vnitřní požití speciálně upravovat nebo štěpit, aby se v těle dobře vstřebal,“ vysvětluje emeritní primář ortopedie MUDr. Milan Čarvaš. Štěpení ale musí být dostatečně šetrné, aby vznikly identické kolagenové peptidy se zachovanou strukturou, která jim zaručuje biologickou dostupnost.

Na trhu je již osm let i ryze česká značka Inca Collagen, která se rozhodla při zpracování kolagenu z mořských ryb využívat štěpení pomocí enzymů. Díky tomu je Inca Collagen bioaktivní. Navíc je ve formě prášku, který nepotřebuje konzervanty a je tak v trvanlivé formě. A konečně, Inca Collagen je 100% čistý. Do prášku již nejsou přidávána žádná aromata, příchutě ani vitamíny. Zkrátka žádné příměsi, které mají tendenci komplikovat vstřebávání peptidů do krevního oběhu. „Pokud příměsi zůstanou uchyceny, mohou omezovat absorpci. Po přechodu do krevního řečiště mohou omezovat průnik do buněk, které mají potenciál ke zpracování fragmentů kolagenu. V momentě, kdy se má z fragmentů kolagenu opět enzymaticky vybudovat nová molekula kolagenu, uchycené příměsi s vysokou pravděpodobností tento proces neumožní,“ zdůvodňuje biochemička, doktorka Dagmar Petrová.

Je také důležité, aby byl kolagen v prémiové kvalitě, přičemž by měl obsahovat různé typy kolagenu. Pro tělo člověka je důležitých prvních 5 typů, přičemž právě kolagen typu I. je nejrozšířenější. Kolagen typu II. máme v chrupavkách a kolagen typu III. v cévách a kožních adnex v okolí nehtů či vlasů. Kombinaci těchto tří nejdůležitějších typů obsahuje také mořský Inca Collagen.

Toto jsou kritéria kvalitního kolagenu, jehož účinky pak můžete vidět na vlastním těle:

 • pomáhá udržovat elasticitu a jednotný tón pokožky,
 • pomáhá při regeneraci poškození pokožky následkem akné, rosacey či dalších kožních diagnóz,
 • pomáhá posílit kožní bariéru během léta a napomáhá lepšímu opálení,
 • pomáhá regenerovat i vlasové kořínky, čímž podporuje růst vlasů a pomáhá zastavit jejich vypadávání,
 • působí i na růst zdravějších a pevnějších nehtů,
 • funguje jako podpora pohybového aparátu, posiluje kloubní chrupavku,
 • pomáhá také hojení tkání po zraněních či operačních zákrocích,
 • snižuje bolestivost kloubů, kostí a svalů po fyzické námaze.

Takže pokud hledáte pro sebe účinný doplněk stravy, doporučujeme vsadit na kolagen, který je:

 • 100% čistý,
 • šetrně štěpený a bioaktivní,
 • v práškové formě a
 • s obsahem alespoň tří typů kolagenu.

U Inca Collagen potvrzují jeho účinky zejména pozitivní zkušenosti věrných zákazníků, kterých si nasbíral již přes 200 tisíc:

„Dlouho jsem hledala doplněk stravy, kterým bych si zlepšila stav svých kloubů, pleti, vlasů a nehtů. Až jsem ho našla v podobě Inca Collagen. Líbí se mi, že se jedná o ryze český kolagen bez dalších přídavných složek, bez barviv a chuti. Dnes už objednávám pravidelně a po několikáté. A stále spokojena,”  zákaznice Lenka.

„Rozhodně se mi zlepšila po kolagenu pleť a nehty. Je to dobrý pomocník i při bolestech kloubů,“ zákaznice Mirka.

Alespoň 3-měsíční kolagenová kúra vám může skutečně výrazně pomoci, abyste se fyzicky cítili lépe a přitom dobře vypadali. Vyzkoušíte ji také?

Galerie

Rozhovory

Inca Collagen