Přichází záhadná Valerie! Holky ji budou obdivovat, klukům nedá spát…

28. Únor 2017 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 13953

Nejpůjčovanější autorka dětské literatury v českých knihovnách přichází s novou knižní sérií. Čaruje v ní záhadná školnice – postava, která se dosud v knihách pro děti neobjevila. O atraktivní výtvarnou stránku se postarala ilustrátorka a módní designérka Zuzana Osako. Zimní novinka Zuzany Pospíšilové vyšla na konci ledna.

Ve srovnání s Pátou ZŠ na kraji města jsou všechny školy ráj na zemi. Do téhle školy se nikdo netěší. Učitelé tu mají v popisu práce jen rozdávat pětky, poznámky a tvářit se kysele. Jednoho dne se ale ve školních dveřích objeví Valerie – krásná mladá školnice, která má na zápěstí vytetovaného netopýra. Dost podezřelé stvoření. Je úplně jiná než všichni ostatní. Když se Martinovi náhodou objeví v tašce zbrusu nové bačkory, dveře ve třídě se začnou samy otevírat, paní učitelka najednou koktá a v diktátě mu nezůstane jediná chyba, položí si logickou otázku: Není Valerie čarodějnice?

Ve skvěle ilustrovaném školním příběhu si děti užijí tajemnou atmosféru, kouzla, napětí a záhady. Kniha je určena dětem od 8 let a již brzy vyjdou další díly Školnice Valerie odhalena a Školnice Valerie se ujímá vedení.

Galerie

Rozhovory

Klára Hášová