PŘIJĎTE SE PODÍVAT NA ČESKOU BALETNÍ SYMFONII II. V NÁRODNÍM DIVADLE!

Redakce
17. Duben 2014
Čtenost článku je: 17459 [?]

-          Choreografie Kyliána, Zusky a Konvalinky na hudbu Martinů, Dvořáka, Jiráska

K oslavám Roku české hudby Balet Národního divadla uchystal na scéně Národního divadla Českou baletní symfonii II. Komponovaný večer představí choreografy různých generací tvořící na hudbu význačných českých skladatelů. První premiéra se bude konat již dnes, 17. dubna 2014 a vychutnat si na ní můžete Polní mši Jiřího Kyliána, Stabat Mater Petra Zusky a původní choreografii Guru z dílny Viktora Konvalinky

Česká baletní symfonie II, navazuje na stejnojmenný titul, který měl premiéru v roce 2007. Představení je doprovázeno živou hudbou a zpěvem o něž se postará tamní orchestr spolu se sólisty a sbor Národního divadla.

Českou baletní symfonii II otevře Polní mše Bohuslava Martinů v legendární choreografii Jiřího Kyliána. Jde vlastně o remake, který jste mohli shlédnout v letech 1992 – 1996, kdy byl v repertoáru. Dvanáct tanečníků posléze vystřídá dvanáct tanečnic, aby interpretovaly ve zcela nové choreografii Petra Zusky první větu ze Stabat Mater Antonína Dvořáka. Nejmladší choreografů svou práci předvede na závěr. Viktor Konvalinka je jedním z nejvýraznějších sólistů souboru a zároveň již etablovaná tvůrčí osobnost. Je to právě on, kdo vytvořil choreografii pro Guru. Hudební podklad je zkomponován vynikajícím současným skladatelem Janem Jiráskem. Jde tedy o něco zcela nového a ryze autorského.

Česká premiéra se koná 17. 4. 2014 v Národním divadle

2. premiéra pak 18. 4. 2014                    

Reprízy: 20. a 30. 4., a dále pak 11. 5. 2014.

 

                                                                                                                           www.narodni-divadlo.cz

 

NÁRODNÍ DIVADLO

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže