Reklamní bannery nemusí končit v koši: Designérka je mění na stylové tašky a batohy

13. Prosinec 2018 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 13557

Kvalitní design si zaslouží být vidět, i když už původní účel splnil. Touto myšlenkou se inspirovala Daniela Danielová, která stojí za značkou Bannbag. Před dvěma lety se rozhodla recyklovat použité grafické bannery a vdechnout jim nový život v podobě ručně šitých tašek a batohů.

Daniela se pohybuje mnoho let v oblasti grafického designu. Při instalaci jedné výstavy přišel nápad využít grafiku a ducha expozice i poté, když už je výstava minulostí. Tak se zrodil Bannbag – tašky, kabelky nebo batohy ze starých outdoorových bannerů.

„Nechtěla jsem si ze začátku platit drahé webové studio, tak jsme se rozhodla pro Webnode, kde je tvorba webu velmi intuitivní. Díky tomu, že už jsem měla hotové fotografie, mi tvorba webu zabrala jen jeden den. Líbilo se mi srozumitelné ovládání a také moderní šablony, které se k Bannbagu skvěle hodí.“

Veškeré tašky jsou šité v České republice, a i komponenty jsou vybírané od českých firem. V nabídce na Bannbag.eutak najdete desítky originálních produktů, z nichž není jednoduché si vybrat.„Už samotným designem tašek mířím spíš na kreativce, kteří se nebojí takovýto netradiční doplněk vynést,“ dodává Daniela.

 Bannbag úzce spolupracuje s mnoha pražskými kulturními institucemi, které poskytují již použité bannery z akcí nebo výstav. Může se vám tak stát, že si na zádech nebo v ruce ponesete upoutávku na expozici Národního technického muzea, vystoupení z La Fabriky nebo dílo z Vysoké školy umělecko-průmyslové. Kromě originálního doplňku ale získáte i dobrý pocit, že pomáháte originálnímu designu žít delší život.

 

Galerie