NEWS & ARTICLES

ROZHOVOR SE ZÁMECKOU PANÍ CHATEAU MCELY INEZ CUSUMANO

ARTICLE BY

„Tady odpočívá Inez Cusumano, dobrá matka, manželka, dcera, babička a kamarádka, která udělala tento svět lepším tím, že šla za svými sny a tak inspirovala ostatní. „Tento nápis bych chtěla mít vytesán na náhrobním kameni,“ říká s úsměvem Inez, plná života, krásná a přímo sršící energií.
Její životní příběh zní jako z červené knihovny a zámek, ze kterého díky vlastním vizím a píli udělala domov pro svou rodinu, je opravdovým důvodem k obdivu. Přesto se do jejího života před časem vkradla nespokojenost a tak Inez začala hlouběji přemýšlet o tom, proč se právě tyto pocity promítají do životů úspěšných, zajištěných žen, které jsou navíc obklopeny milujícím okolím. Tak jako se jí podařilo z ruiny zámku postavit jeden z nejluxusnějších hotelů v Čechách se pustila se stejnou energií i do přebudovávání a zdokonalování vlastního já.

„V životě člověka jsou dva nejdůležitější dny. První, když se narodí a druhý když zjistí, proč se narodil. To znamená, že najde smysl svého života“ vypráví Inez s úsměvem a zahajuje tak své vyprávění o cestě, kterou si pro sebe určila, aby se stala lepším člověkem."
Inez je také přesvědčená, že pokud chceme být šťastní a vyrovnaní musíme dělat to, co pravdu umíme a co nám dělá radost. „Čas nám pak plyne v práci rychleji a to je dobrým základem pro všechny, kterým nestačí k naplnění jen rodina. Pokud je ovšem někdo založený tak, že nachází smysl svého života právě v rodině, tak je to také v pořádku. Základem šťastného bytí je to naplnění najít“, vysvětluje zapáleně plavovlasá zámecká paní.

To je krásná myšlenka. Vám se to, ale povedlo, tak proč ta nespokojenost?
I když jsme to naplnění našly, tak je naše mysl stále rozptylována přemírou informací, tlakem společnosti, péčí o děti. Snadno se pak stane, že se dostaneme do nerovnováhy a vydáme se špatnou cestou. Valí se toho na nás strašně moc a my nevyhodnocujeme správně priority. Naše mysl, se kterou nepracujeme a netrénujeme ji, nám utíká všemi směry. Občas je potřeba myšlenky zkrotit. Srovnat se, nastavit si znovu priority.

Také to cítím podobně, máte nějaký návod jak si s tím poradit?
Já na to používám dva jednoduché způsoby. A to je meditace každé ráno a druhý způsob je mít mantru, aby člověk zkrotil myšlenky přes den. Je potřeba dopracovat se k tomu, udělat čas na ranní meditaci. Odpovědi na své otázky máme totiž všichni uvnitř v sobě. Před tím, než se vzbudí děti, než začneme dělat snídani, dělat si make up a chystat se do práce. Po meditaci je dobré si vnitřně připravit den. Pokud začnu ujíždět během dne a odchylovat se od našich původních záměrů a cítím se rozptylována, tak použiji mantru a tím se opět dostanu do rovnováhy. Toto úplně stačí.
To chce, ale velikou sebekázeň. . .
Všechny víme, že v běžném životě to tak snadné není. Nejdůležitější fází pro mne bylo, srovnat si hodnoty. Nakonec jsem si je sepsala na papír. Zní to jednoduše, ale trvalo mi to hodně dlouho, než jsem se s tím mohla vnitřně ztotožnit.

A co je u vás na prvním místě?
Nejdůležitější je pro mne rodina – dítě, manžel, pak ta širší rodina. To jsou nejbližší spolupracovníci, kteří fungují také jako rodina.

A dál ?
Na druhém místě je to touha po dokonalosti a kráse. Při tom co dělám, se chci alespoň přiblížit dokonalosti. Na třetím místě je touha být užitečná. Cítím, že jsem na světě z určitého důvodu a pokud bych se necítila užitečná, tak nebudu ani šťastná. Já nemůžu ležet u bazénu v Kalifornii a nic nedělat. To mě neučiní šťastnou. Měla jsem příležitost si takový život vyzkoušet, ale nudilo mne to k smrti a byla jsem nespokojená. Další je integrita. To pro mne znamená duchovnost, vysokou morálku a etiku ve všem co dělám. Důležitá je pro mne ta celistvost. Pátou hodnotou je zdraví. Člověk musí mít to fyzické tělo v pořádku, aby mohl fungovat. Také je důležitá vděčnost za to co máme.

Jsou ty hodnoty srovnané podle priorit, nebo jsou si rovnocenné?
Je to spíš podle toho jak to mám momentálně. Asi kdybych byla nemocná, tak bych dala zdraví na první místo. Prostě jsem to v tu chvíli tak cítila. Rodina je jasná, ale u těch ostatních jsem si nebyla jistá.

Bylo pro vás snadné najít to, co vás naplňuje?
Strašně dlouho jsem hledala, co bych měla dělat. Ani na vysoké škole jsem to ještě nevěděla. Měla jsem romantické představy, které se ani nedaly naplnit.
Byl to neustálý pokus omyl. A tím jsem si přivodila obrovský pocit nerovnováhy, protože jsem nedělala to, co bych v životě měla a když jsem na to konečně přišla, tak jsem byla najednou šťastná a řekla si, že to mám vyřešený.
Postupem času mi, ale začalo docházet, že to tak není, že na tom musíte neustále pracovat a neustále to obnovovat a zacelovat. Hodně mne oslovil Rumi , který říká „Každý moment si dlátem vytesáváme vlastní osud“.
Důležité je, abychom věděli co děláme a nebyli jen loutky ve větru a nedělali jen to co nám osud nabídne, ale věděli jak sekat tím dlátem, abychom se to naučili dobře a vznikla socha jako od Michelangela a ne nějaká hromada vysekaná bláznem. V tom je to umění.

Jak se k tomu přiblížit? Co je podstatné?
Osobně mi pomohlo, že jsem si sepsala, kde jsou moje silné a slabé stránky. V případě těch slabých to bylo hodně bolestivé. U každé slabosti jsem se snažila naordinovat si nějakou léčbu, nějaké řešení a pak jsem si z toho udělala konkrétní akci a zařadila ji do svého týdenního programu. Nazvala jsem to rituál a napsala si ho do diáře, tak abych to pravidelně opakovala. Takže mám plný diář.

A můžete být konkrétní?
Jistě, i když to není jednoduché na sebe prozrazovat takové věci.

A máte i slabost u které si řeknete. Je to moje slabost, tu akceptuji a zůstane mojí slabostí?
Chci na svých slabostech zapracovat a neoddávat se jim. Když se mi je ale nepodaří zvládnout v každé životní situaci, tak je s láskou pro tu chvíli přijmout. Ty slabosti, které jsem si sepsala, to nejsou malé slabosti. To jsou velké slabosti, které mi komplikují život a nechci je mít.

A jak to celé funguje?
Princip spočívá v tom, že zakomponováním do diáře se z toho stane rutina. Stejně tak jako si čistíte zuby.

A jak to celé funguje ?
Princip spočívá v tom, že zakomponováním do diáře se z toho stane rutina. Stejně tak jako si čistíte zuby.

A podařilo se vám už nad některou svou slabostí zvítězit?
Můj velký handicap byl ve fyzické rovině. Necvičila jsem pravidelně a neměla vyvážený jídelníček. Pořád to byla dieta, přibírání, dieta, přibírání. Hladověla jsem většinu roku, abych neměla ty rozměry, které měly ženy například o generaci výš v mém věku na Slovensku, odkud pocházím. Hodně jsem fungovala v takovém polo hladu a měla jsem málo energie a byla nervozní.
To jsem vyřešila už před rokem. To jsem zvládla a cvičení dostala do té rutiny. Předtím jsem se léta vymlouvala. Každé ráno jsem si našla sto důvodů, proč nemůžu cvičit. To se mi povedlo jako jediná věc minulý rok a dostala jsem se fyzicky do rovnováhy, protože pokud nejste srovnaná fyzicky, tak nemáte energii ani na ostatní věci, ani na emoční věci, ani duchovní ani na nic.

Vy ale nepůsobíte, že jste teď posledních dvacet let neměla energii.
Každý máme asi jinou představu. Já bych chtěla zářit a sršet energií od rána do večera. Tento rok, mi ale zbylo k řešení daleko více věcí. Cvičení mi v mém programu zabíralo relativně málo místa, teď mám ale diář naprosto plný.

Podle jakého klíče jste si všechny ty úkoly na sebe vymýšlela?
Musela jsem definovat svou vizi- co vlastně od života očekávám. Pak z toho vzniklo takové desatero.

A jak vypadá to vaše desatero?
1. Moje největší životní prioritou je moje dcera a můj manžel. Věnuji jim hodně času a snažím se pochopit jejich potřeby a jednat podle nich.
2. Moji rodinu včetně té širší, moje blízké přátele a nejbližší kolegy oceňuji. Užívám si jejich společnost a jsem k nim velkorysá.
3. Ke všem lidem v mém životě se chovám laskavě a ohleduplně.
4. Starám se o sebe nejen fyzicky, ale také mentálně a duševně, protože se mám ráda a jsem tak lepším člověkem.
5. Být užitečná světu je moje odpovědnost i privilegium.
6. Přijímám cokoliv se děje, jsem vděčná za vše, co dostávám.
7. Jednám v souladu se svými nejhlubšími hodnotami.
8. Žiju svůj život s vášní a radostí.
9. Zůstávám otevřená poznání a růstu.
10. V práci neustále pomáhám lidem růst a plně prožívat svůj život.

Myslím, že takové desatero by si měl pro sebe vytvořit každý. Je ještě něco co vám pomohlo utřídit si myšlenky?
V knize, která mne ke změnám inspirovala, doporučovali napsat si něco jako nápis na náhrobek. To vám pak dojde co je skutečně ve vašem životě podstatné. Ráda bych, aby tam mohlo stát toto:
„Tady odpočívá Inez Cusumano, dobrá matka, manželka, dcera, babička a kamarádka, která udělala tento svět lepším tím, že šla za svými sny a tak inspirovala ostatní.“

To se všechno hezky řekne, ale nežijeme v ideálním světě. . .
Já se snažím, ale nikdy nic není stoprocentní. Je důležité mít vizi a snažit se ji naplnit. Každé ráno, když vstanu, tak si projdu své hodnoty, projdu si ty svoje silné stránky a slabé stránky, abych si to ráno srovnala, podívám na kalendář, abych si vše vizualizovala a dala do toho tu správnou energii. Když jdete do dne s tím správným nastavením, tak se vám pak lépe daří vše realizovat. Samozřejmě průšvihy se občas stávají a člověk nedosáhne všeho, tak jak by si představoval.

Mluvila jste o tom, že si ráno projdete své silné a slabé stránky. Vaše silné stránky, které to jsou?
Tak to se mi psalo docela radostně, i když mi to chvíli trvalo si uvědomit v čem jsem dobrá a proč se mi některé věci daří. Mám tam napsáno, že jsem vytrvalá, nevzdávám se, dotáhnu věci do konce. Jsem vizionář. Vidím věci jako celek. Jsem kreativní. Kombinuji umění, duchovno, praktično. Inspiruji ostatní, aby realizovali své sny. Mám silné analytické schopnosti, finanční gramotnost a ukotvení. Mám dobrodružnou povahu, odvahu a touhu po poznání.

A slabé stránky?
Ty nás hodně omezují a není to jednoduché si je přiznat.
Mojí první slabinou je negativní myšlení. Často pochuybuji o svých rozhodnutích a občas mně přepadají negace, Druhou slabinou je netrpělivost. Někdy začnu pouštět hrůzu a takovou nervozitu a neovládnu se. . .a pak to slízne Julinka a Jim. Když už vidím, že to na mně jde, tak mám takový rituál, že se musím začít usmívat. Ono to funguje na fyzické bázi. Nejen, když je vám dobře a usmíváte se, ale i když vám není dobře a usmějete se, tak vám začne být lépe.
Chtěla bych více času věnovat svým blízkým, (nemyslím dceři a manželovi, tím věnuji velké množství času) a dát i těmto vztahům díky většímu časovému prostoru i větší hloubku. Víc času by si v mém životě zasloužil duševní růst a radost. A poslední slabinou je nedostatek organizace a plánování. Jsem poměrně chaotická. Dlouho jsem nenosila ani hodinky. Jim mi kvůli tomu koupil několikery hodinky v různých barvách, aby se mi hodily ke šperkům . . .

Možná je to jen úhel pohledu. Co se zdá být negativní pro vás se někomu může jevit jako pozitivní vlastnost.
Máte pravdu. Já vlastně v tom chaosu vytvářím nejvíc věcí, které jsou krásné a jsou vidět. A teď dělám všechno ostatní, ale nedělám nic krásného a kreativního a nic za mnou není vidět. Jen jsem lepší člověk. Teď jsme byli ale týden na lyžích a tam jsem nic neplánovala a napsala jsem druhý díl Nely. Dcera mne inspirovala a v mé hlavě vznikl nádherný příběh. Tak ještě musím najít rovnováhu, abych nebyla jen takový krásně zorgnizovaný robot.

A co je tedy vypadá ta léčba pro vaše slabosti, kterou jste si naordinovala?
Udělala jsem si 17 rituálů, které jsem si zakomponovala do toho života.
Většinou až vypravím dítě do školy, tak si po snídani na chvíli sednu a než začne denní shon přečtu si ty hodnoty. Připravím se na denní aktivity, aby to se mnou pak necloumalo. Podívám se na program dne a promítnu si do něj ty hodnoty. Pak mám rituál, který mi zabírá nejvíc prostoru v tom mém plánu a to je jíst a pít zdravě celý den. Mám rozepsáno co budu jíst a pít celý den a v kolik hodin. Mám tam napsáno i v kolik hodin si budu dělat bylinkový čaj, protože kdybych si tam napsala, že si budu dělat bylinkové čaje a nebyla konkrétní, tak si je nikdy neudělám. Je to navíc ve spolupráci s nutriční poradkyní. Každých 90 minut si udělám přestávku. Neměli bychom běžet jako matathonci, ale spíše jako sprinteři. Člověk s mentalitou sprintera toho dosáhne daleko více. Přiznám se, že toto se mi ještě nedaří. Další je radost a pohyb. Já jsem se vrátila po dvaceti letech k volejbalu a je to velká radost a legrace a člověk si i zaběhá. Vřele doporučuji nějakou radostnou aktivitu, kterou máte spojenou například s mládím. Dalším mým rituálem je, že si dávám si každých 14 dní oběd s některým kolegou z práce a každých 14 dní oběd s některým z přátel.

To je milé.
Ano, jednou týdně tak strávím čas s člověkem, kterého mám ráda a díky tomu rituálu na nikoho nezapomínám.

Sedmnáct rituálů je opravdu hodně, ale jak vidím, ne všechny musíte stihnout během jednoho dne.
Důležité a každodenní je používání mantry proti negativnímu myšlení. Já jsem dělala už v Kalifornii transcendentální meditaci a oni vám tam mantru přidělí, která je jen pro vás a nic neznamená. Jedno slovo. Někdo zase říká, že by to mělo být něco vám hodně blízké. Když ji používáte často a dlouhou dobu tak je ta mantra čím dál tím mocnější. Já ji používám ji při každém náznaku netrpělivosti. Dalším rituálem a to víkendovým je procházka v lese. Dále každý den zavolám blízké osobě jen tak pro radost. Jednou týdně mám rande s Jimem. Mým oblíbeným rituálem je číst nějakou literaturu, která mne obohacuje. Vždy v neděli sestavím plán na příští týden, vedu si i tabulku o odpovědnosti, abych mohla snadno kontrolovat, co jsem nedodržela a proč. Dalšími příjemnými rituály jsou, každý měsíc si namíchat parfém a jedno dopoledne týdně se věnovat psaní knih o Nely.

A myslíte si, že až dosáhnete té pomyslné dokonalosti, tak budete šťastná?
Celý ten proces spustil takový zvláštní pocit, že mám všechno a přesto jsem nespokojená. Vychází mi z toho, že člověk má být vděčný za to co má a užít si to. Opravdu důležitá je ta vděčnost. A taky si myslím, že opravdové štěstí je ve službě druhým. To přílišné zaměření na sebe štěstí nepřináší. Moje rituály, tak to je v podstatě taková údržba, abych dobře fungovala a přinášela lidem radost a inspiraci.

Za zpracovaní článku velmi děkuji Kateřině Černé.


AUTOR ČLÁNKU


Galerie

Medailonek společnosti

CHATEAU MCELY
325600000
Chateau@ChateauMcely.com
Mcely 61, Mcely

Firemní články

VYMAZLENÉ ZÁSNUBY NA CHATEAU MCELY

4.1.2017

Žádost o ruku může být pěkný oříšek. Ženy čekají srdce, květiny, originalitu, šarm, moment překvapení a dokonalost romantického okamžiku utajeného do poslední chvíle. Tady je 10 nejromantičtějších způsobů, jak ve Mcelích požádat o ruku. Každý má svůj příběh a Chateau Mcely ho pomůže napsat….

Obdarujte své blízké nevšedním vánočním dárkem - namícháním vlastní kosmetiky

7.12.2016

Pokud toužíte stejně jako já poodhalit tajemství zdravím zářící pleti, vydejte se přímo za krásnou zámeckou paní do Chateau Mcely. Tento romantický zámek leží v malé vesničce Mcely, pouhou hodinku jízdy od centra Prahy ve směru na Mladou Boleslav.

Vskutku pohádková svatba na Chateau Mcely

2.12.2016

Chateau Mcely se připravuje na trendy hravou sezónu rustikálních, zelených, přírodních svateb třeba i v BOHO STYLU, letos v tlumených odstínech výrazných barev. Co si takhle v parku vypustit zachráněného JEŽKA nebo veverku zpět do přírody? Pro snoubence to bude super zážitek z dobré věci.

SVÁTEČNÍ ČAS NA CHATEAU MCELY

15.11.2016

Advent, Vánoce a navazující Silvestr. Sváteční závěr roku představuje vyvrcholení zámecké sezóny. Tým věnuje přípravám mimořádnou péči a výsledkem je přehlídka toho nejlepšího od designu, tradic až po vybrané lahůdky.

10 LET CHATEAU MCELY ANEB POKLAD RODINY MCELY

1.11.2016

Chateau Mcely tento podzim slaví 10 let od svého otevření. Při této příležitosti vydalo knihu „Poklad rodiny Mcely“, která odkrývá tajemství mcelského prožitku a zákulisí jeho fungování. Název „Poklad rodiny Mcely“ neodkazuje k šlechtickému rodu, nýbrž k týmu, skalním srdcařům, pro něž je zámek druhým domovem.

PROŽIJTE VELIKONOCE NA ZÁMKU CHATEAU MCELY

17.3.2016

Prodloužený velikonoční víkend 24. – 28. března 2016 můžete prožít na Chateau Mcely. Velikonoce a jejich oslavy patří tradičně k zámku již 10. let. Oslavy zachovávají místní tradice a zvyky rovinatého Polabí s aristokratickou grácií, ale zažijete zde i netradiční zábavu.

SVATEBNÍ DEN NA ZÁMKU CHATEAU MCELY

18.2.2016

Zámecký hotel Chateau Mcely patří bezesporu mezi jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších míst stvořených pro vaši svatbu.

NEZAPOMENUTELNÝ VALENTÝNSKÝ VÍKEND NA CHATEAU MCELY

20.1.2016

Využijte Chateau Mcely pro nezapomenutelné strávení dne svatého Valentýna. Přijeďte na zámek o víkendu 12. - 14. 2. a využijte speciální balíček Zimní odpočinek nebo Mcelský elixír lásky, v rámci kterého prožijete společně hlubokou rituální relaxaci.

PIANO NOBILE BAR CHATEAU MCELY NABÍZÍ ORIGINÁLNÍ KOKTEJLY

13.1.2016

Chateau Mcely se pyšní novým barem v zahradním patiu. Je vystavěn v zámeckém designu a můžete z něj pozorovat krásný zámecký park. S tímto barem přišly také nové alkoholické i nealkoholické nápoje. Ochutnat můžete až 14 druhů ginů z celého světa a rumy vysoké kvality.

ROZHOVOR SE ZÁMECKOU PANÍ CHATEAU MCELY INEZ CUSUMANO

11.11.2015

„Tady odpočívá Inez Cusumano, dobrá matka, manželka, dcera, babička a kamarádka, která udělala tento svět lepším tím, že šla za svými sny a tak inspirovala ostatní. „Tento nápis bych chtěla mít vytesán na náhrobním kameni,“ říká s úsměvem Inez, plná života, krásná a přímo sršící energií.

SLET PRINCEZEN JIŽ TENTO VÍKEND NA CHATEAU MCELY

11.9.2015

Vezměte své děti na neopakovatelnou venkovní slavnost plnou princezen a princů. Nebudou chybět krásné dorty a spousta zábavy pro kluky i holky včetně hrané pohádky před zámkem.
Mezi další zábavu patří zdobení rytířských štítů pro prince a vití věnečků nebo tvořením princeznovských čelenek a korunek pro malé princezny.

VEZMĚTE SVÉ DETI NA SLET PRINCEZEN V KRÁSNÉM PROSTŘEDÍ CHATEAU MCELY

25.8.2015

11. až 13. září 2015 proběhne velký víkend plný splněných přání.

Slet princezen navazuje na aristokratickou tradici a oslavy v plné parádě, které zde kdysi pořádali princové a princezny z rodu Thurn-Taxisů.

Official Press Release

CHATEAU MCELY SE DOSTAL DO SÍNĚ SLÁVY NA POPULÁRNÍM TRIPADVISORU

23.7.2015

Pětihvězdičkový zámek Chateau Mcely získal na populárním cestovatelském webu Tripadvisor certifikát výjimečnosti. Protože to bylo již po páté za sebou, dostal se až do síně slávy.
Podmínkou pro získání Certificate of Excellence Hall of Fame je udržení minimálně pěti let po sobě Certificate of Excellence od Tripadvisor.com.

Official Press Release

ORIGINÁLNÍ KOLEKCE ŠÁTKŮ MCELY BOUQUET SE ROZŠÍŘILA O 2 NEVŠEDNÍ ŠÁTKY

31.3.2015

Kolekce se rozšířila o hedvábný twillový Mcely Bouquet a vlněný Chateau Mcely s motivem ptáčků. Exkluzivní kolekce hedvábných šátků, jež závěrem loňského roku představila majitelka zámku Inéz Cusumano, rozšířila o nový luxusní šátky.

Official Press Release

VALENTÝN V ROMANTICKÉM PROSTŘEDÍ ZÁMKU MCELY

30.1.2015

Užijte si svatého Valentýna ve svitu 101 svíček, umožní vám to jedinečný zámek Mcely.

Official Press Release

NÁKUP DÁRKŮ Z KOLEKCE CHATEAU MCELY V CENTRU PRAHY

9.12.2014

 
Tento tradiční pop-up shop je otevřen od 13. do 23. prosince 2014.Tento dočasný pop-up shop sídlí opět v centru Prahy ve Vězeňské ulici v prostorách butiku Caramello Firenze. Dveře se zákazníkům poprvé otevřou tuto sobotu 13. 12. 2014 a dárky si zde budete moci zakoupit až do 23. 12. 2014 do 19 hodin.

Official Press Release

PODZIMNÍ VÝHODY NA CHATEAU MCELY

17.10.2014

Sluneční rána se pomalu proměňují v mlhou zastřená. Podzimní příroda nás okouzluje svou barevnou rozmanitostí. V zámeckém parku naleznete v této době oázu klidu a vůní, což je ideální pro načerpání potřebné energie. Pdzimní čas je ideální k procházkám v přírodě, daleko od ruchu města.

Official Press Release

PODZIMNÍ DĚNÍ V ZÁMECKÉ KUCHYNI A PŘÍRODNÍCH BYLINNÝCH LÁZNÍCH MCELY SPA

8.9.2014

 Léto sice končilo, ale i tak se máte nač těšit, podzimní dny na Chateau Mcely patří k těm nejkrásnějším dnům v roce. I když je fakt, že zde je krásně v jakémkoliv ročním období. Pozornost sezónním novinkám bude věnovat šéfkuchař zámecké restaurace Piano Nobile Honza Štěrba, ale také terapeuti přírodních lázní Mcely Spa.

Official Press Release

ORIENTÁLNÍ SLET PRINCEZEN NA CHATEAU MCELY

18.7.2014

Letošní sedmý ročník této výjimečné akce „Slet princezen“ proběhne 12 – 14. 9. 2014. Těmito velmi oblíbenými dětskými slavnostmi provede letos i princezna Nely. Letošní ročník se ponese v duchu orientu.

Official Press Release

ROZMARNÉ LÉTO NA CHATEAU MCELY

3.6.2014

Užijte si odpočinek uprostřed přírody, kde se snoubí krása, blahodárná moc terapie s názvem „Bohyně léta“ a letní péče s MCELY BOUQUET láká na zámecká dětská dobrodružství.

Official Press Release

TIP NA KNIHU: JAMES A. CUSUMANO, Ph. D. – ROVNOVÁHA: SPOJENÍ PRÁCE A ŽIVOTA

16.4.2014

Rovnováha v osobním a profesním životě je hlavním tématem nové knihy Jamese A. Cusumano, Ph.D. „ROVNOVÁHA Spojení práce a života“. Téma knihy významně obohacuje i nabídku Chateau Mcely pro firemní klienty o tři nové originální programy.

Official Press Release

TRADIČNÍ VELIKONOCE NETRADIČNĚ "V SEDLE" SEGWAY, S HLEDÁNÍM POKLADU S GPS OBOHATÍ JARO NA CHATEAU MCELY!

19.3.2014

Jaro provoní nejen anglický park a Svatojiřský les, ale také mcelskou kuchyni. Nebudou chybět Velikonoce tentokráte v moderním kabátě a inspirativní hýčkání pro dámy.
 

Official Press Release

PASTELOVÉ ROMANTICKÉ ZÁSNUBY A CHATEAU MCELY

12.3.2014

Eco, bio, uvolněnější, přírodnější, přesto pastelově barevné s dotekem třpytu a elegance. Taková bude svatební sezónu 2014 na Chateau Mcely. 
 
 
 

Official Press Release

JEŽÍŠEK ZE CHATEAU MCELY BOUTIQUE

27.11.2013

V Boutique Chateau Mcely můžete koupit nevšední dárkové certifikáty, kosmetickou řadu Mcely Bouquet a produkty z kolekce Chateau Mcely. Obdarujte své blízké gurmánským prožitkem v restauraci Piano Nobile, zážitkovým certifikátem či pohlazením na duši i těle v podobě certifikátu do zámeckých lázní Mcely Spa.

Official Press Release

POHÁDKOVÉ VÁNOCE V CHATEAU MCELY, 20. - 26. PROSINCE 2013

12.11.2013

Vánoční čas na zámku Mcely má jedinečnou atmosféru. Nechte se i vy unést nezaměnitelnou vůní domácího cukroví a jehličí z vánočního stromečku, ohromující výzdobou, tradičními melodiemi a zvyky. Vychutnejte si v poklidu a bez starostí půvab vánočních svátků obklopeni svými nejbližšími.

Official Press Release

ZÁVĚR ROKU NA CHATEAU MCELY

4.11.2013

Závěr roku je na Chateau Mcely každoročně plný zážitků. Od počátku adventu se zámek zahalí do sváteční atmosféry, která vrcholí Vánocemi a extravagantní stylovou silvestrovskou show.

Official Press Release

PRINCEZNA NELY ZE CHATEAU MCELY

17.10.2013

V září 2013 se v rámci šestého ročníku dětské slavnosti „Slet princezen“ zrodila princezna Nely ze Chateau Mcely. Spolumajitelka zámku Mcely, Inéz Cusumano, společně s Barborou Nesvadbovou pokřtila svoji bohatě ilustrovanou dětskou knihu „Nely princezna ze Chateau Mcely“, představila apartmá a butik princezny Nely.

Official Press Release

PODZIMNÍ PRÁZDNINY S PRINCEZNOU NELY V CHATEAU MCELY, 25.10. - 3.11. 2013

22.9.2013

Užijte si podzimní prázdniny s princeznou Nely, jejíž pohádkový příběh, princeznovská komnata, dárková kolekce, královské terapie v dětských lázních Mcely Spa a mnoho dalších překvapení budou představeny již 14. září u příležitosti venkovní slavnosti Slet princezen. V období od 25. října do 3.

Official Press Release

BAREVNÝ PODZIM V CHATEAU MCELY

16.9.2013

Podzimní dny v Chateau Mcely, kdy se anglický park pomalu proměňuje v barevné království a vůně z okolního Svatojiřského lesa přímo vyzývá k procházkám, přinesou především gastronomické zážitky.

Official Press Release

SLET PRINCEZEN A ZROZENÍ PRINCEZNY NELY NA ZÁMKU CHATEAU MCELY, 13. - 15.9. 2013

28.8.2013

Oblíbená dětská slavnost Slet princezen dává opět možnost prožít vzácné rodinné chvíle plné zážitků a alespoň na pár hodin proměnit dětská přání a sny ve skutečnost. Přenocovat na zámku uprostřed parku a lesů, procházet se v krásných šatech, hodovat u pochoutek a slaďoučkých dobrot, vychutnat si bohatý víkendový program plný záb

Official Press Release

CHATEAU MCELY ZVE NA TRADIČNÍ ZÁMECKÉ VELIKONOCE

19.3.2013

Oslavte letos tradiční zámecké Velikonoce v kruhu přátel na Chateau Mcely a užijte si svátky bez shonu, nakupování a příprav u vás doma. Šéfkuchař Honza Štěrba se svým týmem pro vás opět připraví sezónní delikatesy, které si vychutnáte například v podobě pondělního velikonočního brunche na venkovním patiu s krásnými průhledy do krajiny.

Official Press Release

CHATEAU MCELY: WEDDING SCHOOL OF COOL 2013

25.2.2013

Hravá barevná svatební sezóna v pastelových tónech na Chateau Mcely již po sedmé právě začíná.

Official Press Release

SVATEBNÍ ROMANCE V CHATEAU MCELY

14.2.2013

Chateau Mcely je nádherným romantickým místem pro zásnuby, líbánky a nezapomenutelné svatební oslavy. Svatby na zámku Mcely mají kouzlo v každém ročním období. Můžete prožít svatbu v zimním království, letní romanci či se nechat okouzlit nádherou podzimní přírody a barevného anglického parku.

Official Press Release

VALENTÝNSKÝ POBYT NA CHATEAU MCELY

4.1.2013

Valentýnský balíček pro období 8. až 17.