Šampaňské Piper-Heidsieck sbírá zlaté medaile

Redakce LUXUS.cz
10. Duben 2019

Značka Piper-Heidsieck, která byla založena již roku 1851, od svého počátku produkuje kvalitní šampaňská. Přední světoví odborníci řadí tento vinařský dům k šampaňské špičce 21. století.  I letos, přesně v únoru, svojji pozici světové špičky stvrdila, když získala soutěži Mundus Vini tři zlaté medaile – což je o tři více než loni. Laťku nastavuje vysoko zejména se svými novými cuvée. Zlatá ocenění získala champagne Piper-Heidsieck Essentiel Cuvée Réservée, Essentiel Blanc de Blancs a Vintage 2012.

Soutěž Mundus Vini je jednou z nejvýznamnějších vinařských soutěží na světě. Založila ji před patnácti lety společnost Meininger Verlag. Vína posuzuje mezinárodní porota, v níž jsou enologové, producenti vína, profesionální obchodníci s vínem, špičkoví sommeliéři a novináři z oboru, zkrátka všichni, kdo kvalitnímu vínu rozumí. Vína, šumivá vína a alkoholizovaná vína hodnotí ve slepých ochutnávkách.

Všichni porotci jsou osobnosti vinařského odvětví. Díky svému know-how a odborným znalostem, jež o vínu mají, pomohly tuto soutěž vybudovat a přispěly k tomu, že se stala celosvětově proslulou. Vína jsou při ochutnávkách seřazena podle kategorie produktu, původu, kvality a chuti a hodnotí se podle stobodového žebříčku Mezinárodní organizace pro révu a víno (OIV), který uznává také Mezinárodní unie enologů (UIOE).

 

 

 

Firemní články

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor