Tiché místo napínavý thriller vychází na Blu-ray

Veronika Lešková
12. Září 2018

V tomto děsivě napínavém thrilleru musí žít jedna rodina v naprosté tichosti, aby se vyhnula tajemným tvorům, kteří loví po zvuku. Protože vědí, že i ten nejmenší šepot nebo krok může znamenat smrt, Evelyn (Emily Bluntová) a Lee (John Krasinski) Abbottovi hledají způsob, jak ochránit své děti za každou cenu.

Tiché místo lekačkami nešetří. Nestvůry se v něm tradičně sápají zpoza rohu doprovázené úderem hudebního nástroje. Dispozice lidského těla, připravených reagovat na audiovizuální podněty, užívá snímek na obecnější rovině i jinými způsoby. Znázorňuje rozvrácený svět roku 2020 prostý řádu, společnosti, ale hlavně hluku. Libovolný středně hlasitý zvuk totiž zpravidla přiláká velká a nesmírně rychlá monstra, jejichž podstata a původ zůstávají zastřeny. Do děsivé situace umisťuje pětičlennou rodinu, jež se snaží přežít kdesi na americkém venkově bez nutnosti vydat jedinou hlásku. Základní lidská potřeba tedy může být spouštěč zkázy a vážnosti situace porozumíme už po pár minutách strávených s hrdiny v tichu.

Tiché místo (2018) exkluzivní ukázka

Ve filmu hrají: Emily Blunt, John Krasinski, Noah Jupe, Millicent Simmonds, Evangelina Cavoli, Cade Woodward, Ezekiel Cavoli a další.

Firemní články

2018

2017

Seznam událostí

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor