V Divoké Šárce se již potřetí řeklo pochodem „NE“ DOMÁCÍMU NÁSILÍ

19. Říjen 2016 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 15712

Domácí násilí není lidem lhostejné - jak dokazuje 2 850 km „ušlých“ proti domácímu násilí. Tolik kilometrů nachodili účastníci v rámci 3. ročníku charitativního pochodu Šlapeme násilí na paty, který se konal v sobotu 24. 9. v Divoké Šárce na Praze 6. „Naším cílem je zviditelňovat téma domácího násilí a zároveň vybudovat tradici benefičních akcí na podporu jeho obětí", říká za pořadatele, neziskové centrum ACORUS, Ing. Iveta Wollerová, zástupkyně ředitelky.

Letošní ročník pochodu přilákal celkem 441 lidí, kteří se za krásného slunečného počasí vydali na jednu z okružních tras. Výtěžek ze startovného - bezmála 40 000 Kč - použije ACORUS na financování odborných služeb, které poskytuje osobám ohroženým domácím násilím. Na odbornou pomoc půjde také dalších 90 000,- Kč od Nadace ČEZ. Šlapeme násilí na paty je jedním z podpořených projektů Nadace ČEZ v rámci programu Pomáhej pohybem. Zájemci si mohou stáhnout do mobilu aplikaci, která zaznamenává pohyb a generuje body. Ty lze pak věnovat vybranému projektu a Nadace ČEZ přepočítá body na peníze.

Pochod se opakovaně konal pod záštitou Městské části Prahy 6 a jejího starosty, Mgr. Ondřeje Koláře. Slavnostního zahájení se tradičně ujal patron akce, herec David Matásek. Speciálním hostem letošního ročníku byla cvičitelka a moderátorka Hana Kynychová. V rámci doprovodného programu na podiu diváci přivítali Divadlo Rolnička, hudební uskupení The Conditonals a Acapellu Všelijak.

Centrum ACORUS pomáhá osobám ohroženým domácím násilím již 19 let. V roce 2015 jeho pomoc vyhledalo 1500 lidí, kteří se dovolali na krizovou linku 283 892 772, využili bezplatných služeb ambulantní poradny v pražských Holešovicích či nalezli útočiště v utajeném azylovém domě pro ženy a matky s dětmi.

Galerie