Zjednodušte si mezizubní hygienu s Philips Sonicare AirFloss Ultra!

Hana Benešová
01. Prosinec 2017
Všichni jste to určitě zažili. Chcete se dostat do mezizubních prostor, ale běžným zubním kartáčkem se to příliš nedaří. A přitom mezizubní prostory jsou právě tím místem, kde se nejvíce tvoří zubní kaz. Proto specialista na zubní hygienu - společnost Philips - přišla s přístrojem mezizubní hygieny Philips Sonicare AirFloss Ultra.

Členové naší redakce měli možnost jej vyzkoušet a nyní Vám přináší své postřehy. Nejprve několik teorie: Philips Sonicare AirFloss Ultra je unikátní přístroj pro mezizubní hygienu, který směsí vzduchu a mikrokapiček vody rozrušuje a odstraňuje zubní plak podél linie dásní a z mezizubních prostor. Díky tomu napomáhá prevenci vzniku zubního kazu a zánětu dásní. Na ošetřovaném místě odstraní až 99,9% zubního plaku.

Doposud si naši redaktoři čistili mezizubní prostory jednou za čas manuálním mezizubním kartáčkem. Ale protože někdy zkrátka nebyl čas, mezizubní prostory nedostávaly tolik péče, kolik by měly. První čištění s Philips Sonicare AirFloss Ultra bylo zvláštní, a to kvůli roztoku, který je přístrojem vháněn do mezizubních prostor. Při druhém si naši redaktoři přítomnost roztoku ani neuvědomili. Používání přístroje chce trochu cviku, aby voda stříkala přesně tam, kam chcete, ale po několika čištěních již doslova budete mít v ruce tu správnou polohu. Za pozitivní vnímají možnost nastavení prostřiků (1-3).

Přístroj je lehký, padne velmi dobře do ruky, a co ocení ti, kteří neradi čtou návody, je jeho jednoduché intuitivní ovládání. Navíc je skutečně rychlý, všechny mezizubní prostory vyčistí do minuty. Pokud jste zastánci zubní nitě, můžete ji klidně za tento přístroj vyměnit. Je totiž klinicky prokázáno, že je stejně efektivní jako zubní nit*. Naši redaktoři vidí u AirFlossu ještě jedno plus navíc. Nikdy vám totiž nezraní dásně, což se o použití dentální nitě říci nedá.

Do přístroje musí být doplňována voda do nádržky, která vydrží asi na jedno vyčištění. Otvor do ní je však dostatečně velký, takže je naplnění bezproblémové a rychlé. Skvělé je, že kromě vody do ní můžete nalít ústní vodu, takže váš dech je dokonale svěží. Kartáček má lithium-iontovou baterii, která na plné nabití vydrží asi dva týdny běžného používání. Philips jej nabízí ve třech barevných provedeních: bílé, růžové a černé, takže se hodí jak pro muže, tak pro něžné pohlaví.

Sečteno a podtrženo Philips Sonicare AirFloss Ultra všichni naši redaktoři vřele doporučují. Jsou mezi nimi i ti, kteří vše elektrické pro ústní hygienu odmítali, ale po vyzkoušení tohoto produktu změnili názor. A co bylo hlavním důvodem? Tento kartáček vyčistil mezizubní prostory o 100 % lépe než ostatní mezizubní produkty. *www.philips.cz/airfloss