ZVEME VÁS NA PREMIÉRU MISANTROPA DO ŠVANDOVA DIVADLA

Redakce
22. Květen 2015
Čtenost článku je: 16343 [?]
30. 4. se bude ve Švandově divadle na pražském Smíchově konat premiéra světově známé hry od Shakespeara – Misantrop. Tentokrát v režii slovenského režiséra Lukáše Brutovského.

Komedii s hořkým jádrem napsal Molière v roce 1666. Ve hře popsal své vlastní dilema: zda dál zůstat u dvora v Paříži, místě plném únavných intrik a přetvářky, ovšem se slušnou gáží a po boku milované ženy, anebo opustit světskou slávu a odejít do ústraní. Téma, které je aktuální i dnes. I proto Lukáš Brutovský pojal hru jako ryze současný příběh.

Došlo i na úpravu původního textu do modernější podoby, avšak zásadní témata, motivy a veršovaná struktura je zachována. V textu je brilantně vylíčen složitý vztahu muže a ženy, který se ve světě „high society“ hroutí pod tlakem intrik a potřebu mít dokonalou image.

V hlavních rolích se představí coby krásná Celimena, Eva Josefíková, která získala nominaci na Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli ve filmu Fair Play a Filip Čapek, stálice smíchovského souboru.

Scénu vytvořil Jozef Ciller, který na podiu stvořil magický prostor plný úkrytů, ve kterých lze tajně naslouchat a špehovat, ale i bloudit a zahlédnout vlastní, někdy dost nepěkně zdeformovaný obraz. O originální kostýmy se postarala Zuzana Hudáková.

ŠVANDOVO DIVADLO NA SMÍCHOVĚ

Galerie

  • 0
  • 1
  • 2
  • 3

Tato společnost nemá v naší databázi žádné rozhovory

Tato společnost nemá v naší databázi žádné soutěže