Bose představuje svůj první chytrý reproduktor a chytré soundbary

Redakce Luxus.cz
14. Září 2018

Společnost BaSys, výhradní distributor audio produktů Bose pro ČR, představuje zcela novou kategorii Smart produktů tohoto ikonického výrobce audio techniky - chytrý bezdrátový reproduktor Bose HomeSpeaker 500 určený pro poslech hudby a dva nové chytré soundbary Bose Soundbar 700 a Soundbar 500, které zprostředkují uživatelům navíc působivý zážitek při sledování filmů.

Každá z uvedených novinek je zasazena do kompaktního šasi a potvrzuje opět výjimečnost audio produktů Bose v poměru velikosti zařízení s hutností a čistotou zvuku. Nové reproduktory nabízejí služby hlasové asistentky Amazon Alexa a začátkem roku 2019 získají také podporu streamovací technologie AirPlay 2, která zprostředkuje snadné přehrávání online hudby ve spolupráci s produkty Apple.

Bose přistoupil k návrhu novinek kompletně od začátku. Chytrý reproduktor i soundbary Bose využívají vlastní technologii, která je používána v náhlavních soupravách a sluchátkách Bose. Ta ve spojení s osmi vestavěnými mikrofony zaručuje výborné rozpoznávání vzdálených hlasových povelů i během reprodukce hudby s vysokou hlasitostí.

Kombinace technologie Bluetooth, Wi-Fi a hlasové asistentky Alexa poskytuje okamžitý a snadný přístup k milionům skladeb a desítkám tisíc dalších možností. Nové reproduktory fungují buď samostatně, nebo umožňují vytvořit bezdrátový systém komplexního ozvučení.

Nová aplikace Bose MusicApp umožní nejen snadno procházet veškeré aktuálně dostupné hudební zdroje z jednoho místa, přepínat mezi stanicemi, playlisty, skladbami, seznamy videí a dalšími službami. Umožní také nastavit pomocí smartphonu přehrávání různé hudby v jednotlivých místnostech domácnosti, nebo dokonce ozvučit jednotně stejným hudebním podkresem celý dům.

Tyto novinky budou uvedeny do prodeje během října tohoto roku.