ELAC Vela – reproduktorová sada navržená k 25. výročí výškového měniče JET

Redakce Luxus.cz
02. Leden 2019

Elac, jeden z nejvýznamnějších světových výrobců reproduktorových sestav, představuje u příležitosti 25. výročí legendárního výškového měniče JET novou řadu Vela, která kombinuje nejzajímavější patenty společnosti s moderním pojetím a materiály.

Společnost BaSys CS, výhradní distributor produktů Elac pro ČR, představuje nové reproduktorové sestavy ELAC Vela, které vynikají precizním a luxusním zpracováním, vyspělou konstrukcí, unikátními technologiemi a patenty. Řada Vela navazuje na předchozí úspěšnou sérii 400 a vznikla u příležitosti 25. výročí od představení legendárního výškového reproduktoru JET. 

Na první pohled zaujme lichoběžníkový tvar jejich ozvučnic s elegantními hliníkovými prvky, minimem rovnoběžných ploch a náklonem vzad. Uživatelé si mohou vybrat povrchovou úpravu v lesklém bílém laku,ořechové dýze, nebo zcela individuální provedení na zakázku.

Základem všech variant Elac Vela jsou výškové reproduktory JET 5, jejichž první generaci Elac představil již v roce 1993. Reproduktory JET 5 se vyznačují mimořádně vzdušným podáním vysokých frekvencí, odlišným od tradičních řešení. V řadě Vela jsou tyto výškové měniče zasazeny do speciálních kónusů, které optimalizují vyzařování zvukových vln.

Středové a basové měniče tvoří černě eloxované hliníkové membrány zavěšené v litém koši zalamované do tvaru krystalu. Toto ověřené provedení zajišťuje jejich vysokou tuhost a v kombinaci s nápadně velkým pryžovým závěsem umožňuje velký rozsah jejich pohybu. Port bassreflexu je zasazen do hliníkové základny, což minimalizuje nároky na umístění reprosoustav v poslechovém prostoru. Velmi nároční posluchači ocení také dva páry reproterminálů, které umožňují využít připojení typu bi-wire / bi-amp.