Cesta k poslední řece

09. Listopad 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 09. 12. 2023

"Zmínil bych název oblasti, ale nemohu. Vyzradit mohu jen tolik, že nás tato mapa zavedla na expedici do neznáma, kam jsme se vypravili s nadějí, že tu objevíme Poslední řeku. Co jsme tam nalezli, však stačilo k tomu, abych místopisná pojmenování v tomto deníku odstranil nebo pozměnil - stejně jako kdysi tvůrce mapy. Brzy pochopíte proč."

Jste připraveni zúčastnit se dobrodružství? Čelit nebezpečí na každém kroku? Vydat se do neznámých krajů?

Vydejte se s Neznámým dobrodruhem za napínavým dobrodružstvím do Amazonie, které začíná mapou objevenou v Královské geografické společnosti, na níž je záhadně setřená řeka. Ta zavede Neznámého dobrodruha a jeho společnici Bibi do pátrání po této "poslední řece", které navždy změní jejich chápání přírody.

Tato kniha je napínavým příběhem o výpravě do amazonského pralesa, která uvnitř vypadá přesně jako skutečný sešit, s rozmazanými stránkami, ručně vypadajícím textem. V napínavém příběhu najdete setkání s kajmanem a anakondou, neuvěřitelnou přírodou, tipy na přežití a mnoho, mnoho dalšího.

Teddy Keen je redaktorem a sestavovatelem Ztracené knihy dobrodružství - objevených děl a ilustrací Neznámého dobrodruha. V roce 2014 během cesty do Amazonie narazil Teddy, sám ilustrátor a outdoorový nadšenec, v odlehlé chatě na břehu řeky Jari na zapečetěný kovový kontejner. Ukázalo se, že jejím obsahem je celoživotní dílo neznámého umělce dobrodruha. Vedle zápisníků, skicáků a dalších věcí se nacházel dopis, který byl podle všeho napsán ve prospěch dvou mladých členů rodiny. Kufr i s obsahem byl odeslán zpět do Velké Británie. Díky svým outdoorovým znalostem strávil Teddy s týmem odborníků poslední dva roky restaurováním, následným sestavením a úpravou pokladu dobrodružných znalostí do podoby knihy, kterou si může prohlédnout celý svět. Teddy žije se svou rodinou v Londýně.

Více na: www.knihykazda.cz/cesta-k-posledni-rece/