CO PŘINÁŠÍ PODZIM 2015 DO PRAŽSKÝCH GALERIÍ

Eva Bicanová
05. Říjen 2015
Museum Kampa – Toyen Pokud navštívíte Museum Kampa do 3.1., můžete se potěšit sbírkou obrazů od Toyen. Vystavená kolekce zahrnuje pečlivě vybrané malby z mnoha významných státních i soukromých sbírek z Paříže a České republiky. Prohlédnout si tak můžete stěžejní díla této obdivované a uznávané umělkyně včetně obrazu Spící, který patří k nejvíce reprodukovaným dílům českého malířství minulého století.

Rudolfinum - Flaesh Do 3.1. bude v Rudolfinu probíhat výstava Flaesh. Ta s sebou přinese moderní umění v podobě figurální tvorby za použití nejrůznějších technik a materiálů. Mezi umělcemi se představí například Marlene Dumas nebo Kiki Smith. Tato ojedinělá výstava si klade otázku, jakou funkci a roli má lidské tělo v současném umění.

U Kamenného zvonu – Milota Havránková Pro milovníky fotografie vytvořila galerie U Kamenného zvonu retrospektivní výstavu fotografky Miloty Havránkové, nazvanou Milota. Výstava vznikla k životnímu jubileu této známé fotografky a multimediální výtvarnice.

Rytířský sál Staroměstské radice – Czech Press Photo Od 19.11. do 31.1. si budete moci připomenout uplynulý rok v podobě fotografií českých novinářů a fotografů. Již tradičně se koná na Staroměstské radnici.

Veletržní palác – Boris Ondreička Umělec Boris Ondreička zahajuje svou výstavou nový cyklus akcí, které se budou konat v Národní galerii v Praze. Akce mají zdůraznit stálost poezie a důležitost jazyka. Výstava nazvaná Začiatok a koniec pasáže se odehrává na jevišti, jež je zároveň hledištěm. Jedná se o performaci spojenou s divadlem, čtením, psaním a recitací. Výstava potrvá do 3.1. 2016.

NÁRODNÍ GALERIE