COS představuje dámskou a pánskou kolekci SS 2018

Redakce
28. Únor 2018
Kolekce COS pro jaro a léto 2018 zkoumá využití organických tvarů a přírodních materiálů. Současně je jí inspirací minulost i představy budoucnosti. Výsledkem je série moderních kousků v klasickém pojetí, které jsou modulárním způsobem zaměnitelné.

Nedílnou součástí kolekce jsou vlastnosti papíru. Vliv času je vidět na řemeslných pracovních postupech i nově přetvářených moderních kouscích, které v sobě mají futuristický nádech i tichou dramatičnost. Klasika byla nově zpracována v překvapivých materiálech.

Designu vdechují život bavlněné tkaniny v různých podobách - texturované, potahované, nažehlené i mačkané, zatímco pleteniny různé hmotnosti vznikají z lehounkých hedvábných vláken, silných papírových přízí i škrobených letních vln. Technické inovace se prolínají celou kolekcí a dávají nadčasovým kouskům novou podobu. Složení je doplněno přírodní a vytříbenou paletou barev.

U dámských oděvů se koncept přenesl do propracovaných trenčkotů s organickými jemnými rameny, průhledných topů bez rukávů, pletených souprav a šitých kousků v neočekávaných délkách a střizích. Mezi inovativní detaily patří trojcestné zapínání, klíčovou roli hraje vrstvení. Tenisky jsou z pleteniny vzniklé technikou „fly knitting“, takže nabízejí nové možnosti nošení. U pánských i dámských oděvů je využita kravata.

Hra s objemem a kontrastními proporcemi pokračuje u pánských oděvů v podobě hranatých sak kombinovaných s vypasovanými kalhotami, rovně střižených košil, tuhosti oboustranných vlněných kalhot a nenuceného jarního kabátu, který balancuje mezi jednořadým a dvouřadým zapínáním.

COS