Dávné světy

09. Listopad 2023 | Redakce LUXUS.cz | čtenost se zde objeví 09. 12. 2023

Vydejte se na průzkum Země, jaká existovala kdysi, ponořte se do zkoumání změn, k nimž došlo během její historie. Odhalte způsoby, které život našel, aby se náhlým změnám přizpůsobil či důsledky toho, že se asimilace někdy nepovedla.

Autor nám v románové próze na pozadí svých výzkumů ilustruje, jak se formují ekosystémy, jak druhy spolupracují, migrují, přizpůsobují se, vymírají a jsou nahrazovány. Je to dechberoucí počin – překvapivě emotivní vyprávění o přetrvávání života, křehkosti zdánlivě stálých ekosystémů a dopadu prehistorických událostí, které nám mají co říci také o naší současné krizi.

Thomas Halliday patří k mladé generaci britských paleontologů, která čerpá z nejmodernějších metod analýzy zkamenělin, a nové poznatky, odborné zkušenosti i vlastní fantazii přetavil do imaginativního díla mapujícího dávno zaniklé „jiné světy“, kterými zeměkoule v průběhu milionů let oplývala. Halliday získal doktorát z paleobiologie na University College London a v současné době provádí výzkum pod hlavičkou University of Birmingham.

Kdo by chtěl vidět důkaz jeho nadšení do oboru, může si udělat obrázek z videí na YouTube, během nichž rozebírá autentičnost scén známých prehistorických filmů.

Více na: www.knihykazda.cz/davne-svety/