ERMENEGILDO ZEGNA - PÁNSKÁ KOLEKCE PODZIM A ZIMA 2014/2015

Official Press Release
Michal Hutta
04. Prosinec 2014
Nejnovější kolekci pánského oblečení značky Zegna propůjčil tvář britský herec Sam Riley, jenž se proslavil rolí v životopisném filmu z roku 2007 Control. Film pojednával o životě Iana Curtise. Nyní se tento herec objevil jako tvář podzimní a zimní kampaně pro rok 2014/2015. Nová kampaň vznikla pod vedením kreativního ředitele Stafana Pilati. Ten si hraje s kontrasty a na stěžejní fotografii z kampaně umísťuje 8 mužů spolu s hercem Rileyem. Všichni jsou oblečení v šedém obleku v minimalistickém stylu. Za snímkem stojí fotografové Inez a Vinoodh.
Official Press Release

Official Press Release

Aktuální kolekce se nese ve stylu nenápadné elegance. Ve sbírce se nachází plédy v různých barevných odstínech, jež jsou vyrobeny z kvalitních pletenin. Oblečení se nesou v tmavě modré, černé, žlutohnědé, hnědé a prachové šedi. Objevuje se zde i typický kašmírový vzor. Siluety modelů jsou měkké, a to i u bezvadných dvouřadých bund. Zegna se v této nové kolekci vrací ke svým kořenům a opět sáhl po kvalitních přírodních tkaninách, které inovuje o nevšední textury. Velmi zdárně zde dochází k fúzi formálního oděvu se sportovním. Z materiálů Zegna využil vlnu, kašmír a srst z drahé vikuně, kterou zkombinoval s nylonem a japonským hedvábím. Vlna se mísí s Cordurou nebo kevlarem.
Official Press Release

Official Press Release

Siluety jsou to vrstvené a strukturované, jež zdobí grafické vzory což obleky oživuje. Zajímavě se zde mísí avantgarda s klasickými i moderními prvky. Kolekce je dotažna do těch nejmenších detailů, a proto zde nechybí i bezvadně sladěné šátky, šály a klobouky, které dodají finální velmi elegantní vzhled s lehkým šlechtickým nádechem.
Official Press Release

Official Press Release