Forrest Gump a jeho běh moderními dějinami Spojených států

Forrest Gump získal hned šest Oscarů
Martin Straka
25. Červen 2018

Forrest Gump natočený v roce 1996 je dodnes považován za jeden z nejpůsobivějších filmových počinů všech dob. Tom Hanks v něm ztvárnil prostého muže, který do života vstoupil vybaven několika matčinými radami, silnýma nohama a velkým srdcem. Ať už Forrest Gump utíká před kameny, které po něm házejí ostatní děti, nebo naopak za svoji jedinou životní láskou Jenny, vždy nám při tom ukazuje, že opravdovost a intenzita jeho citů není o menší než u těch, kterým byla nadělena zdánlivě vyšší inteligence.

Film nyní vychází na Blu-Ray

Film nyní vychází na Blu-Ray

Forrest Gump se během svého běhu životem setká s nespočtem slavných osobností od Elvise Presleyho přes Johna Lennona až po několik amerických prezidentů a mnohé z nich také nevědomky inspiruje - ať již to byly Elvisovy taneční kreace, nejgeniálnější Lennonův text k písni Imagine, odstartování aféry Watergate nebo třeba jeden velmi známý slogan. Forrest vnímá historické události svým prostinkým viděním, mnohdy však právě proto proniká k jejich opravdové podstatě. Film je prošpikován historickými referencemi a tvoří de-facto kroniku historie Spojených států od konce padesátých do začátku osmdesátých let.

Forrest Gump a jeho "nejvíc nejlepší přítel", Bubba

Forrest Gump a jeho "nejvíc nejlepší přítel", Bubba

Za fenomenálním úspěchem filmu, který byl oceněný hned šesti Oscary, stojí jeho neopakovatelná hořkosladká atmosféra, skvělé herecké výkony a samozřejmě jedinečná postava hlavního hrdiny, který si i přes mnohé rány osudu stále zachovává svoji nevinnost a jeho cesta od útěku před kameny po snahy o pochopení lidského údělu či Bohu. Film vychází na Blu-Ray 27. června a my všichni si tak můžeme znovu připomenout toto unikátní dílo, tentokrát ve 4K UltraHD rozlišení.

„Člověk má asi někdy málo kamenů“ – Forrest Gump

Forrest Gump získal hned šest Oscarů
Film nyní vychází na Blu-Ray
Forrest Gump a jeho "nejvíc nejlepší přítel", Bubba

Firemní články

2018

2017

Seznam událostí

Tato společnost nám zatím neposkytla žádný rozhovor