KAYU: LUXUSNÍ PSANÍ SVĚTELNÝM MEČEM

09. Únor 2021 | Redakce LUXUS.cz | čtenost po 30 dnech je 12357

Říkalo se, že pero je mocnější meče. Jenže pro mnoho lidí je doba dýk a kalamářů něčím prehistorickým. Když si dnes napíšete poznámku do chytrého telefonu, k tomu vyfotíte ilustrační fotku a v okamžiku máte vše uložené v cloudu a přístupné ve všech svých zařízeních, možná se není čemu divit. Ale stejně jako Star Wars dokázaly ze středověké šavle udělat moderní popkulturní ikonu v podobě světelného meče, dělají v Kayu.cz něco podobného s plnicími pery. Patříte stále mezi ty, již preferují klasické psaní, anebo zkrátka občas potřebujete něco zaznamenat na papír? Tak přesně pro vás přinášíme dnešní článek.

Pero není fosilie

Představujete si plnicí pero jako trilobita mezi moderními psacími potřebami? Říkáte si, že bývá často vyrobené z kusu černého šroubovacího čehosi, je ozdobené zlatými filigrány a má potíže s vytékáním a špiněním? Tak na to u Kayu můžete rovnou zapomenout. Značka spatřila světlo světa na jaře 2015. Nemůže se tedy chlubit odkazem na staletí tradice a hluboké kořeny jako mnozí velcí producenti. Co ale ztrácí na letitosti bohatě dohání svým svěžím pohledem na design. Navíc, celý proces od návrhu po výrobu se odehrává výhradně v Česku, a tak nejen, že podpoříte tuzemskou firmu, ale také si můžete být jisti českou kvalitou.

Ergonomie a funkčnost až na prvním místě

Když v Kayu.cz začali přemýšlet o svém prvním modelu plnicího pera, zaměřili svoji pozornost na uživatelský zážitek. Co může pisatele na perech nejvíc obtěžovat? Když je pero špatně vyvážené, když se špatně drží, má nepříjemné otevírání a škrábe. A tak nelenili a stvořili dřevěné pero Kayu Egino. Celá hliníkovo-mosazno-dřevěná konstrukce s magnetickým zavíráním je zcela nová. Otevřené pero bez víčka váží pouhých cca 12 gramů, takže máte pocit, že píšete pírkem. Dále nabízí perfektní balanc a zcela čisté linie, aby uživatele při úchopu nic neobtěžovalo. Třešničkou na dortu je pak kvalitní hrot, vyráběný v Německu, pro dokonale hladký pocit ze psaní.

Kosmické materiály v patentovaném provedení

Netrvalo dlouho a do produktového portfolia přibylo další, ještě inovativnější pero Kayu 130. To od předchozího modelu zdědilo návykové zavírání neodymovými magnety, ale posunulo design plnicích per dále do budoucnosti. Je vyrobené z titanu, má vysouvací hrot a nemá na sobě jedinou hranku, která by mohla pisatele rušit. Přestože je zcela válcovité, na nakloněných površích se díky posunutému těžišti nekutálí. Vlastně ani nevypadá jako pero, spíše jako futuristická kouzelná hůlka, což Úřad průmyslového vlastnictví ocenil v roce 2019 udělením českého patentu.

(R)evoluce na obzoru?

Tímto ale plány Michala Klašky, zakladatele Kayu.cz, zdaleka nekončí. Před nedávnem byla uveřejněna nová vývojová verze 2.0 pera Kayu Egino, která tvary svého předchůdce opět o úroveň vyčistila. V procesu prototypování a testování je variabilní futuristická mechanická tužka a také multifunkční pero pro umělecké účely. Pro český Centropen také vznikají nové designy popisovačů a linerů, které snad časem budou i v běžném prodeji. Nechme se tedy překvapit, zda se naše česká kotlina stane malým Silicon Valley v segmentu psacích potřeb. Pokud by se to ale podařilo, pak by se v současnosti vyráběná pera Kayu mohla stát cennými sběratelskými kusy.

Galerie

Mohlo by vás také zajímat